38. kolo, neděle 26.02.2023, 14:00

IHC PísekHC Chrudim

3:2 (0:0,1:1,2:1)

IHC Písek:

D. Jansa (V. Polhorodnik) — L. Čunát, R. Dohnal, M. Velíšek, L. Polák, T. Šipla, J. Lechnýř, M. Cícha — D. Řehoř, O. Sabiniok, T. Hlaváček, O. Sládek, F. Šindelář, M. Mikeska, A. Dubský, M. Hořejší, Š. Kaiser, F. Cháb, J. Reiser, T. Fencl

HC Chrudim:

M. Kadlc — J. Sopoušek, O. Beran, E. Pazdera, D. Bárta, M. Dvořák, F. Vašek — T. Jaša, J. Štěpánek, M. Macas, Y. Rossokha, O. Jirout, J. Novák, M. Straka, D. Dostál, V. Kotalík, D. Hemský, D. Matýs, J. Zdeněk

Branky a nahrávky: 23. Sabiniok (Hlaváček), 52. Sabiniok (Lechnýř, Hořejší), 55. Dubský (Dohnal, Cháb) – 21. Pazdera (Dvořák, Dostál), 48. Kotalík (Jaša).

Rozhodčí: Pastier – Stacho, Kubas.

Vyloučení: 2:4.

Bez využití.

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Komentář

Souboj posledních týmů Východu začal lépe pro Chrudim, která se po gólu kapitána Erika Pazdery dostala do vedení. Jen o dvě minuty později ale Písek vyrovnal. Hosté šli do vedení i podruhé, svojí druhou branku utkání však znovu odpověděl Ondřej Sabiniok. O chvíli později se navíc prosadil Alois Dubský, jehož trefa zápas rozhodla o vítězství Králů. Zatímco Písek potřeboval nutně zareagovat na výhru Kladna, Chrudim i přes prohru a osmibodovou ztrátu na předposlední pozici nemá nic ztraceného. Před sebou má totiž ještě sedm zápasů, zatímco AZet pět.