41. kolo, pátek 10.03.2023, 19:00

HK Mladí Draci ŠumperkHC Chrudim

3:4 pp (0:0,3:2,0:1-0:1)
Redakce | | Ročník 2005

Liga juniorů bude v Chrudimi i příští rok!

Chrudimští junioři zažívají v posledních týdnech z mrtvých vstání. Po sérii povedených utkáních se jim podařilo odlepit ode dna ligové tabulky a předstihnout ještě loni extraligový tým AZ Havířov. Skvělý výkon předvedli svěřenci trenéra Marka Dvořáka i v pátečním utkání na ledě Šumperku, když vyhráli 4:3 v prodloužení. Zisk dvou bodů navíc zajistil, že druhou nejvyšší juniorskou soutěž uvidí diváci v Chrudimi i v příští sezóně. 

HK Mladí Draci Šumperk:

P. Ježek (od 30. minuty M. Ryšavý) — M. Slabý, M. Křivohlávek, D. Cekr, M. Netolický, T. Minařík, L. Plhal — N. Miškovský, J. Najman, P. Bařica, K. Seidenglanz, P. Ševčík, J. Haas, O. Šotkovský, O. Netolický, T. Lichner, T. Tomeš, A. Szabó, L. Maurer

HC Chrudim:

M. Kadlc (A. Pithart) — J. Sopoušek, O. Beran, E. Pazdera, D. Bárta, M. Dvořák, M. Straka, M. Vaníček — P. Štrup, J. Štěpánek, J. Zdeněk, M. Macas, Y. Rossokha, O. Jirout, J. Novák, D. Dostál, V. Kotalík, D. Hemský, D. Matýs, T. Jaša

Branky a nahrávky: 26. Bařica (Haas), 28. Najman (Křivohlávek), 39. Šotkovský (Tomeš, Lichner) – 25. Macas (Matýs, Jaša), 35. Sopoušek (Jaša), 59. Jaša (Dostál, Bárta), 61. Bárta (Jaša).


Rozhodčí: Grygera – Kalina, Kopecký.

Vyloučení: 3:3, navíc Macas (Chrudim) 10 minut.

Bez využití.

Střely na branku: 43:41 (6:11, 18:15, 19:14 – 0:1).

Diváci: 247

Stadion: Škoda aréna Šumperk

Komentář

Diváci v Šumperku čekali na branky do druhé třetiny, ale stálo to za to. Oba týmy stihly vtěsnat pět gólů do horizontu čtrnácti minut, z těsného vedení 3:2 nad Chrudimí se radovali Mladí Draci. Východočeši vyrovnali v 59. minutě, a to z hole Tomáše Jaši, který hraje poslední zápasy ve veliké pohodě. Chrudim nakonec získala druhý bonusový bod v prodloužení, které rozhodl v první minutě Dan Bárta. Dnešní výhra za 2 body zajistila Chrudimi Ligu juniorů i na příští sezónu, AZ Havířo totiž na ledě Technika Brno zaváhal. Havířov bude hrát s Pískem play down, má totiž horší vzájemnou bilanci s Chrudimí.

PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNER

Město Chrudim

Děkujeme městu Chrudim za podporu zejména mládežnického sportu

PARTNEŘI

Auto Hybeš

Hejduk Sport

VS Chrudim


Frischbeton

https://nsa.gov.cz/ Hejduk Sport


sportovistechrudim.cz


zrust.cz


tis-cr.eu


onlajny.com 

primator.cz 
nabor.rivnac.eu 

www.czechicehockey.tv 


www.czechicehockey.tv