HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

4:1 (2:0,2:1,0:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim v okleštěné sestavě nestačila na Slovan a vrací se domů bez bodů

Venkovní utkání s pořadovým číslem 2 odehráli chrudimští hokejisté v REHAU Aréně až ve vzdálené Moravské Třebové. Do utkání tým nastoupil v dost omezené sestavě, kvůli vysoké marodce dostalo prostor hned 5 juniorů. Slovan ve středečním střetnutí potvrdil svoji roli favorita a zvítězil 4:1. Chrudim si tak připsala po sedmi výhrách v řadě první porážku.

HC Slovan Moravská Třebová:

M. Peksa (P. Řoutil) — O. Holub, D. Kuchař, J. Brandýs, M. Blaháček, M. Netolický, D. Dubovčí — V. Augustin, L. Janků, P. Vaňous, T. Kavan, D. Cach, F. Palička, M. Maška, T. Faltus, O. Veselský, D. Marek

HC Chrudim:

L. Novotný (A. Pithart) — M. Felcman, D. Hrdlička, D. Pejzl, M. Urban, T. Linhart, M. Dvořák, E. Pazdera — V. Novák, U. Dobiáš, N. Langr, M. Kostka, D. Matýs, J. Kubíček, D. Brožek, D. Cvrček, M. Macas

Góly a asistence: 2. Kavan (Dubovčí), 13. Blaháček (Faltus, Kavan), 38. Faltus (Kavan), 39. Palička (Cach, Peksa) – 37. Langr (Dobiáš, Pejzl)

Vyloučení: 3:3 + OT za nesportovní chování Vojtěch Augustin (MTR)

Využití: 0:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: David Kolář — Jan Kopecký, Martin Kalus

Diváci: 250

Stadion: REHAU Arena, Moravská Třebová

Komentář

Slovan se ujal vedení hned z kraje utkání, když se ve 2. minutě po asistenci bývalého chrudimského obránce Dominika Dubovčiho prosadil domácí Kavan. Do dvoubrankového vedení se Moravská Třebová dostala zásluhou Blaháčka ve 12. minutě. Chrudim měla brzy poté velkou šanci na vyrovnání. Ve 14. minutě usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění domácí Libor Janků. Jenže početní výhoda skončila předčasně. Počet hráčů na ledové ploše se vyrovnal po sekání od chrudimského Michaela Urbana. Ve 2. třetině se na gól čekalo až do 37. minuty. Chrudim snížila zásluhou Nicolase Langra po využité přesilové hře. Jenž domácí s odpovědí nečekali příliš dlouho. Již ve 38. minutě skóroval Faltus a ve 39. minutě naopak Palička. Chrudim tedy vstupovala do závěrečné dvacetiminutovky s třígólovou ztrátou. I přes veškerou snahu se po druhé v utkání nepodařilo domácího fantoma v brance prostřelit. V závěru utkání mohl ještě skóre z pohledu domácích navýšit Tomáš Kavan, jenž neproměnil nařízené trestné střílení. Chrudim sérii tří venkovních utkání zakončí v neděli na hřišti dalšího soupeře spadajícího do kategorie těch nejvzdálenějších a to týmu HC Trutnov.