Piráti ChomutovHC Chrudim

2:4 (1:1,0:1,1:2)
Redakce | | Dorost

Dorost odvrátil v Chomutově vyřazení z play-off a vynutil si rozhodující utkání

Chrudimští dorostenci v úvodním čtvrtfinálovém utkání na domácím ledě podlehli Pirátům z Chomutova těsně 3:2. O výhře hostujícího týmu ve čtvrtek rozhodl soupeř gólem v poslední minutě. Času na vyrovnání se s krutou porážkou nebylo mnoho, protože již v sobotu čekalo svěřence trenéra Petra Čáslavy odvetné utkání na severu Čech.

Piráti Chomutov:

D. Civiš (S. Pešout) — Š. Kříž, M. Beran, M. Malcovský, M. Havlík, J. Matýšek, A. Pokorný — F. Nastoupil, P. Jáchym, S. Peksa, B. Novák, M. Melančin, F. Havlíček, J. Čermák, D. Horák, O. Kharboutli, I. Kariakin

M. Netušil (Š. Pavlík) — F. Koudelka, M. Drahoš, T. Valkoun, J. Šurc, M. Neruda, T. Šanc, Š. Řivnáč — Š. Dvořák, T. Dvořák, R. Štěpnička, S. Kopecký, M. Kafka, Z. Kasal, L. Mandys, Š. Smékal, J. Kábele, F. Paulus

Branky a nahrávky: 8. Novák (Kříž, Malcovský), 60. Matýšek (Horák) – 11. Kopecký (Řivnáč), 33. Smékal (Kopecký, Valkoun), 48. Kafka (Paulus, Štěpnička), 52. Paulus (Šanc)

Diváci: 100

Stadion: ROCKNET Arena, Chomutov

Do utkání vstoupili chrudimští hokejisté plný odhodlání a velkou touhou srovnat stav série. Úvodní snažení o branku však přibrzdilo vyloučení a branka domácího týmu, který se ujal zásluhou Nováka v 8. minutě jednobrankového vedení. To Pirátům moc dlouho nevydrželo. V 11. minutě totiž na světelné tabuly svítil opět vyrovnaný stav. O branku chrudimského týmu se postaral kapitán Samuel Kopecký. Chrudimští hýřili pohybem a především rychlé otáčení hry dělalo soupeři problémy. Aktivita tedy začala být na straně hostů a to přineslo také své ovoce. Skóre se následně měnilo až ve 33. minutě. Šťastnější mohla být střídačka hostů, protože se prosadil Smékal. A když na něho v závěrečné periodě navázal Kafka s Paulusem o utkání bylo již rozhodnuto. Domácí na závěr už jen korigovali končenou prohru gólem na 2:4 z hole Matýška. Rozhodující utkání o postup do semifinále čeká dorostence již zítra opět od 12:00 hodin v malé hale ROCKNET Arény v Chomutově.

Ohlasy

Petr Čáslava: ,,Přijeli jsme do Chomutova, který je velkým favoritem na postup do extraligy s pokorou, ale především s odhodláním se poprat o vítězství. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, kluci hráli to co jsme po nich chtěli. Po zbytečném vyloučení dostali branku. Díky rychlému otáčení hry jsme vyrovnali. Po vyrovnání jsme začali přebírat aktivitu a po zásluze vstřelili další branky."