30. kolo, neděle 22.01.2023, 12:15

HC Motor České BudějoviceHC Chrudim

4:2 (0:1,0:0,4:1)

HC Motor České Budějovice:

D. Cinka (Š. Maleček) — A. Dvořák, M. Hail, M. Willmann, T. Březina, P. Placek, V. Schuppler — D. Hála, D. Putz, A. Sochor, M. Kříž, D. Kotous, A. Turek, R. Pitel, J. Vavřík, A. Remeš, S. Drančák

HC Chrudim:

J. Červinka (L. Klas) — J. Sopoušek, O. Beran, E. Pazdera, M. Dvořák, F. Vašek, M. Vaníček — P. Štrup, J. Štěpánek, O. Procházka, J. Zdeněk, M. Macas, J. Novák, M. Straka, D. Dostál, D. Hemský, D. Matýs, T. Jaša

Branky a nahrávky: 46. Drančák (Putz, Remeš), 49. Pitel (Kříž, Drančák), 53. Remeš (Turek, Drančák), 57. Pitel (Drančák, Hail) – 20. Jaša (Štěpánek, Dostál), 53. Štěpánek (Dostál).

Rozhodčí: Matoušek – Jindra, Štofa.

Vyloučení: 5:4.

Využití: 2:0.

Stadion: Budvar Arena České Budějovice

Komentář

Podobnou úlohu sehrál v dalším zápase českobudějovický útočník Samuel Drančák, který byl rovněž u všech branek svého celku. Šestnáctiletý forvard jednou mířil do černého a třikrát nahrál na gól. Vítězství Motoru nad Chrudimí se nerodilo lehce, jelikož dlouhou dobu prohrával, když soupeře výtečným výkonem držel gólman Jakub Červinka. Východočeský brankář v první třetině zastavil i nařízené trestné střílení, nakonec kapituloval až v závěrečném dějství, a to celkem čtyřikrát. Motor zvrátil utkání za necelých dvanáct minut.