Úterý 02.02.2016

HC LitomyšlHC Chrudim

2:1 (1:0 1:0 0:1)

Hokejisté Chrudimi bojovali jako lvi. Přesto pro ně play-off končí.

Chrudimští hokejisté na ledě Litomyšle po velkém boji prohráli těsně 1:2 a brána semifinále se pro ně po výsledku série 1:3 definitivně uzavřela.

HC Litomyšl:

Misiorz-Lustyk, Fajfr, Skalník, Krutina, Starý- Zavřel, Šeda, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Hynek, Jankovský, Sokol, Budina, Vomočil

Ament- Vích, Budinský, Urban, Hudec, Vágner, Seidler, Machač- Brožek, Turčáni, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Jiří Polák, Cvrček, Kohoutek, Králíček, Polák Jan

Stadion: ZS Litomyšl

Dvě třetiny tahali chrudimští za kratší konec a jen fantastické zákroky brankaře Amenta jim dávaly šanci na zvrat v utkání. Ten měl navíc i velkou porci štěstí, když ho třikrát zachránila tyč. Na začátku třetí třetiny se Chrudimi podařilo snížit, ale vytoužené vyrovnání a vynucení si minimálně prodloužení už bohužel nestihli.

Utkání začalo oproti prvním třem opatrněji a na první vyloženou šanci se čekalo až do čtvrté minuty, kdy se před Amenta prodral Pilavka, ale ani nadvakrát nedokázal hráče zápasu překonat. Zuby si na něm v zápětí vylámal i Šeda, který efektně prokličkoval mezi obránci a pokoušel se najít skulinu mezi betony chrudimského brankáře. V sedmé minutě pálil z mezikruží nepokrytý Starý a Ament betonem vyrazil. Za další minutu hostující hráči vyrobili další z mnoha hrubek ve vlastním obranném pásmu a Budina uháněl sám na Amenta. Ten bravůrním zákrokem jeho pokus vyrazil a dorážka domácího útočníka přeskočila poloprázdnou branku. Chrudimští se až na konci osmé minuty odvážili ohrozit domácí branku, ale se střelou Turčániho si gólman poradil. Litomyšl byla jednoznačně lepší a byly chvíle, kdy chrudimští nevěděli kam dřív skočit. Za tlak byla odměněna vedoucím gólem, když Vomočil na polovině sebral puk, na modré udělal kličku poslednímu hráči Chrudimi a tváří v tvář Amentovi nezaváhal-1:0. Hned z protiútoku mohl srovnat Novák, když si najel mezi kruhy, ale v dobré pozici trefil jen náruč připraveného gólmana. Chrudimští se snažili tlačit do útoku, ale přechod do třetiny se jim dařil jen hodně těžce a v jejich obraně to navíc nejednou hořelo. Po jedné z chyb se do útoku řítil Budina a jeho střele chyběly centimetry. Poté se do dvou obrovských šancí dostali domácí Šeda a Budina. Oba dva Ament senzačními zákroky vychytal. Branka nepadla, ani když se domácí řítili na Amenta v přečíslení třech na jednoho! Lustyk se trochu sobecky rozhodl zakončit sám a pro Chrudim to bylo dobře, přestřelil. Chrudimská opora si ještě deset sekund před první sirénou musela poradil s ránou Jankovského.

Kdo čekal, že se obraz hry ve druhé třetině změní, mýlil se. I ve druhé části se hrálo převážně před brankou hostů a střela Turčániho po třech minutách hry byla světlejším okamžikem. Jinak domácí pokračovali v dobývání Amentovy brány a především Budina, nejaktivnější z domácích útočníků, trápil chrudimskou obranu snad při každém svém pobytu na ledě. Ve 29. minutě tvrdě vystřelil Pilavka a poprvé zozezvučel tyč za zády Amenta. Ve 32. mohl vyrovnat Jan Polák, ale jeho dorážku domácí brankář chytil. Na druhé straně byli domácí daleko úspěšnější. Po prohraném souboji u mantinelu se puk dostal na prostředek k volnému Zavřelovi a ten z voleje propálil Amenta-2:0. Dvě minuty poté napřáhl na modré Krutina a jeho rána se odrazila od tyče. Druhou část uzavřel tečovaným pokusem Kišš, ale domácí brankář dál držel čisté konto.

O to přišel až na začátku třetiny třetí, do které chrudimští vlétli jako vyměnění. První tři minuty se hrálo jen na polovině soupeře a tlak, který si hosté vytvořili, byl korunován gólem. Po chybě domácího brankáře se k puku dostal Jiří Polák a vykřesal naději-2:1. Chrudim se dál snažila o vyrovnání, ale zadní vrátka zůstávala často otevřená. Litomyšl tak podnikala nebezpečné nájezdy a po jednom takovém se jim podařilo dopravit puk do branky, ale i s Amentem. Zatímco domácí hráči i fanoušci slavili, hlavní rozhodčí po poradě s čárovými branku neuznal. Naděje tedy dál žila. A to i po střele Starého, po které opět zvonila tyč za zády Amenta. Chrudimští se snažili o vyrovnání, ale zakončení Kišše z levé strany těsně minulo horní růžek domácí branky a v další šanci pálil hrdina minulého zápasu jen do masky brankáře. K vyrovnání nepomohla ani krátká power-play a chrudimští po těsné porážce prohráli sérii celkově 1-3.