středa 24.02.2016, 18:30

HC Ledeč nad SázavouHC Chrudim

1:5 (0:2 1:2 0:1)

Chrudimští si v Ledči napravili reputaci. Rozhodne se v neděli!

Hokejisté Chrudimi dali zapomenout na nedělní domácí zaváhání s Ledčí a tentokrát na hřišti soupeře s přehledem zvítězili. Rozhodující zápas o finále se sehraje v neděli na chrudimském stadionu.

HC Ledeč nad Sázavou:

Vaněk (od 24:16 Hanák) - Beneš, Hrabaň, Zmrhal, Štěpán, Krajíček, Vala-Dudák, Křesťan, Svoboda, Bernard, Brýdl, Štěrba, Zadražil, Hlavnička, Blažek, Havel Marian

Chalupa- Budinský, Seidler, Machač, Švadlenka, Turčáni, Dvořák, Haltuch- Brožek, Kohoutek, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Polák Jan, Koreček

Stadion: ZS Ledeč nad Sázavou

Na chrudimské hokejisty nečekala ve středu večer jednoduchá práce. V neděli nevyužili výhodu domácího kluziště a po divoké přestřelce podlehli Ledči 5:6, která tak měla k dispozici mečbol. Chrudimští ale dokázali tento důležitý souboj zvládnout a svému soupeři dovolili tentokrát skórovat pouze jednou. Sami vstřelili pět branek a vynutili si třetí semifinálový zápas. Stejně jako v prvním utkání šli naši hráči do dvougólového vedení, i když tentokrát se na první branku čekalo až do závěru první třetiny. Na konci šestnácté minuty se po přihrávce Nováka trefil Dobiáš a než se domácí stačili rozkoukat, zvýšil za dalších deset vteřin Brožek. Ani po přestávce neponechala Chrudim nic náhodě a už po půl minutě přidal třetí branku Machač po asistenci Nováka. Stejný střelec se prosadil i za další čtyři minuty, tentokrát mu přihrával Brožek. Ledeč sice dokázala snížit hrdinou z prvního zápasu- Svobodou, který využitou přesilovou hrou vykřesal pro domácí jiskru naděje, ale velkolepý obrat v podání domácích se tentokrát nekonal. Když navíc v polovině poslední třetiny zvýšil na 5:1 pro Chrudim Turčáni, bylo definitivně rozhodnuto.