Lukáš Michálek |

Chrudimští hokejisté vyrazili díky vám a Kauflandu na turnaj do Chomutova

Puky pomáhají…to v Chrudimi víme, a tak díky Vám mohl dnes tým mladých hokejistů vyrazit na dvoudenní turnaj do Chomutova. První utkání odehráli naši borci doplněni o kamarády z okolních týmů proti Berounu a domácímu Chomutovu. Součástí byly i dovednostní soutěže, kdy každý hráč v týmu přispěl svým výkonem ke konečnému umístění v základní části. Zítra čeká kluky další dva souboje s týmy, které se umístily na stejných příčkách jako naše orlice.

Šest vyhraných utkání z osmi a stejný počet bodů spolu s druhým celkem tabulky v konečném součtu prestižního turnaje v Chomutově. Taková je výsledná bilance, která našim mladým hokejistům nestačila na lepší, než je krásné čtvrté místo, které si odvážíme z Chomutova. Kluci a jedna dívka v našem týmu celou dobu sahali na příčky nejvyšší a o každý centimetr na ledě se rvali jako správný dravec. Nicméně celorepubliková konkurence a los turnaje byl k našim dětem nemilosrdný. Avšak povedený dvoudenní turnaj byl pro tým ročníku 2015 především plný zážitků a spousty nových nezapomenutelných vzpomínek. Na uplynulém turnaji v Chomutově se potkali chrudimští minihokejisté tak. Málo koho by však napadlo, že pod lví hlavoué s maskotem českého hokeje, který se s nimi proháněl po ledové ploše se schovává v přestrojení hokejová legenda, která má za sebou 1733 utkání v NHL a pod svým jménem neuvěřitelných 1921 kanadských bodů. Pokud k tomu přidáme, že tento stále aktivní hokejista získal kromě dvou Stanley Cupů a titůlů mistra světa také s národním hokejovým týmem zlatou olympijskou medaili v Naganu, tak je všem jasné, že v převlečení nejen chrudimské děti překvapil Jaromír Jágr. Ten se s malými hokejisty ochotně vyfotil a rozdal i několik rad.