Štěpán Ondráček (hokej.cz) | | Dorost

Chomutov odvrátil vyřazení jasnou výhrou a pro náš dorost tak sezóna končí

Po pádu z extraligových vod si Chomutov podmanil západní skupinu zcela po právu o deset bodů. Do play off šli Piráti dobře naladění, ale proti nim stála Chrudim, která si zajistila vyřazovací boje na poslední chvíli. Že by ale nemuselo jít o sérii Davida s Goliášem, napověděla základní část, kdy rozhodovaly samostatné nájezdy a výkony brankářů.

Právě maskovaní muži výrazně promluvili do prvního zápasu čtvrtfinále, kde po první třetině měli navrch Chomutovští. Chrudim dokázala ve 35. minutě odpovědět zásluhou dvougólového střelce Františka Pauluse. Zbytek utkání si pro sebe vzali oba brankáři. Když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, tak nastavený čas rezolutně odmítl v čase 59:41 Pirát Samuel Peksa (1+1), kterému nabil Barnabáš Novák (2+1).

Chomutov vstoupil dobře i do druhého zápasu série, když šel do vedení po osmi minutách, jenže Východočeši stihli do první sirény vyrovnat. Střelci se o slovo přihlásili ve druhé třetině, kde poslal Chrudim do vedení v přesilové hře Štěpán Smékal. Severočeši nemohli dostat puk za Matyáše Netušila, čehož využili jeho spoluhráči. Východočeši odskočili Chomutovu do tříbrankového trháku za necelé čtyři minuty. Piráti na konci zápasu jen kosmeticky upravili stav na konečných 2:4 ze svého pohledu.

Drama v rozhodujícím zápase série? Kdeže, Chomutov zasypal Chrudim už v první třetině čtyřmi góly, když po třetí brance vyhnali na střídačku Matyáše Netušila. Piráti brankostroj nevypnuli, když po čtyřiceti minutách vedli jednoznačně 6:0! Východočeši vsítili čestný úspěch v 50. minutě, ale slovo si ještě dvakrát vzali Severočeši, kteří ukončili sezonu Chrudimi osmi brankami. Demolici Východočechů řídil čtyřmi kanadskými body Oliver Kharboutli (2+2).

1. zápas: HC Chrudim – Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Paulus (Štěpnička, Šurc), 35. Paulus (Štěpnička, Mandys) – 10. Novák (Nastoupil, Malcovský), 18. Novák (Nastoupil, Peksa), 60. Peksa (Novák, Horák).

2. zápas: Piráti Chomutov – HC Chrudim 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Novák (Kříž, Malcovský), 60. Matýšek (Horák) – 11. Kopecký (Řivnáč), 33. Smékal (Kopecký, Valkoun), 48. Kafka (Paulus, Štěpnička), 52. Paulus (Šanc).

3. zápas: Piráti Chomutov – HC Chrudim 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Havlíček (Peksa), 11. Kariakin, 13. Chládek (Kříž, Nastoupil), 14. Kharboutli (Malcovský, Peksa), 25. Kharboutli (Novák, Čermák), 39. Chládek (Nastoupil), 50. Čermák (Novák, Kharboutli), 53. Pokorný (Kharboutli, Novák) – 48. Kopecký (Kafka, Řivnáč).