BK Nová PakaHC Chrudim

3:4 (1:1,2:3,0:0)
Redakce | | A-tým

Výhru nad Novou Pakou vystřelil A-týmu navrátilec do sestavy Jiří Plch

Sérii tří venkovních utkání v řadě zakončili chrudimští hokejisté na ledě Nové Paky. Do sestavy se vrátil po několika zápasové absenci zkušený útočník Jiří Plch a na ledě jeho přínos pro tým byl ihned znát. Čtyřiatřicetiletý útočník zaznamenal v utkání jednu asistenci a také rozhodující branku ve druhé třetině, která znamenala to, že si Chrudim odváží všechny 3 body.

BK Nová Paka:

R. Krinwald (G. Vizner) — J. Najman, L. Šípek, D. Vrba, M. Klust, P. Had — M. Nevyhoštěný, D. Malík, J. Dvořák, T. Hric, T. Brokeš, V. Strnad, P. Fedulov, M. Mach

L. Novotný (D. Cvrček) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, T. Linhart, M. Dvořák, E. Pazdera — V. Felcman, Z. Pavlík, J. Plch, M. Kostka, D. Matýs, J. Turčáni, D. Brožek, J. Kubíček, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek

Góly a asistence: 16. Brokeš (Najman), 21. Brokeš (Dvořák, Klust), 22. Malík (Klust, Had) – 14. Hebek (Formánek, Linhart), 29. Kubíček (Brožek, Pejzl), 33. Dvořák (Plch, Novák), 36. Plch (Kubíček, Brožek)

Vyloučení: 4:6 + navíc 5+KO Tibor Hric (NPA) za zásah do oblasti hlavy a krku

Využití: 0:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Petr Nedvěd — Petr Karlík, Filip Šesták

Diváci: 249

Stadion: Zimní stadion Nová Paka

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si vypracovali několik brankových příležitostí. Žádná z nich se však zásluhou Lukáše Novotného neujala. Chrudim dokázala svého soupeře rovněž potrápit. Nejblíže ke vstřelení branky měl již ve 3. minutě Turčáni, který svou tečí orazítkoval břevno Krinwaldovi branky. Gólový účet utkání otevřel až ve 14. minutě hostující Lukáš Hebek, který uspěl až s následnou bekhendovou dorážkou své střely. Domácí našli odpověď v 16. minutě, kdy chrudimské obraně pláchl Brokeš, který byl sice tísněn, ale i přesto dokázal šikovně zakončit rovněž bekhendem nad Novotného rameno. Do druhé třetině vstoupili chrudimští hokejisté velice laxně a soupeř trestal. Během prvních dvou minut se dostali domácí do vedení 3:1. Chrudimští se však nevzdali a vzpamatovali se. A co víc, postupem času také parta kolem kapitána Václava Nováka začala přebírat otěže utkání, což se projevilo i na průběžném skóre. Nejprve zařídili vyrovnání svými brankami junioři Kubíček a Dvořák. Vyrovnaný stav 3:3 trval pouze 3 minuty. Poté dostal vedení zpět na stranu Chrudimi navrátilec do sestavy Jiří Plch. A byla to branka vítězná! Hosté si totiž ve třetí třetině své jednobrankové vedení zkušeně ubránili. K tomu jim pomohl také zkrat domácího útočníka Hrice, který se nechal zbytečně vyloučit do konce utkání v 59. minutě. Nová Paka tedy místo závěrečného tlaku a případné hře bez brankáře musela bránit oslabení. Podstatné je, že všechny 3 body putují do Chrudimi, čímž se situace okolo složení čtvrtfinálových dvojic ještě více zamotává. Chrudim teď čekají poslední 3 utkání v základní části. Všechny odehrají svěřenci trenéra Marka Dvořáka na domácím ledě. Nejbližší utkání je v plánu na středu 7.2. od 18,00 hodin v rámci předehrávky 34. kola proti Jaroměři. Přijďte nás podpořit a pojďme se společně vítězně naladit na blížící se play-off.