Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Chrudim z padesáti střel ani jednou neskórovala a přenechala body Chocni!

03.11.2019 | Tomáš Straka

Chrudimští hokejisté neodehráli na choceňském ledě vůbec špatné utkání. Svého soupeře místy jasně přehrávali a v počtu střel jednoznačně zvítězili 49:33. Jenže za střely se v hokeji body nerozdávají, rozhodují góly a překonat domácího Kalouska byl dnes pro hostující hráče neřešitelný rébus. To Spartak dokázal dvakrát potrestat chrudimská zaváhání a mohl se radovat z páté výhry za sebou.

Neděle 03.11.2019, 17:00

HC Choceň - HC Chrudim

2:0

0:0 1:0 1:0

Branky a asistence: 39. Černý (Lichtag), 42. Krejza (Šejnoha)

Vyloučení: 3:1 + Štěpánek 10 minut OT
Využití: 0:0
Diváků: 480
Střely: 33:49
Rozhodčí: Kolář - Havel, Gregar

HC Choceň: Kalousek - Novák, Pazdera, Škvor, Rudy, Knytl, Javůrek - Prachař, Martinec, Turčáni, Šejnoha, Pilař L., Krejza, Pilař M., Černý, Lichtag, Sajdl

HC Chrudim: Cvrček – Urban, Budínský, Machač, Burkoň, Hejl, Kalous, Pilař, Klement - Novák, Cvrček, Jiří Polák, Kišš, Karásek, O. Polák, Dobiáš, Jan Polák, T. Novotný, Plch, Štěpánek

Komentář

Zápas, který po většinu jeho trvání doprovázela mlha, odstartovali aktivněji Chrudimští, kteří byli nebezpečnějším týmem. Choceň se osmělila až při vyloučení Machače v polovině první třetiny, ale s velkou šancí domácích si gólman Cvrček poradil. V 15. minutě měl na hokejce gólovku Jan Polák, ale sám před Kalouskem selhal. Na druhé straně zachraňoval Cvrček únik Spartaku dvou na jednoho. Úspěšný byl i proti zleva najíždějícímu Turčánimu. Ještě před první sirénou se dostal do vyložené šance Krejza, ale Cvrčka nepřekonal.
I nástup do druhé části patřil Chocni a chrudimského gólmana musela už po pár vteřinách zachraňovat tyč. Až poté Chrudimští zabrali a začali kontrolovat hru. Kalouska v domácí brance ostřelovali ze všech možných pozic, ale domácí hrdina odolával. Když se neujala žádná z chrudimských střel a neskóroval ani zcela osamocený Hejl, přišlo na řadu už tolikrát omílané klišé "nedáš - dostaneš". Těsně před druhou přestávkou se Choceň z tlaku vymanila únikem dvou na jednoho, který přesně zakončil Černý.
Třetí třetinu začal samostatným nájezdem Dobiáš, ale napodobil pouze střelecký zmar svých spoluhráčů. Místo vyrovnání tak přišla chyba v rozehrávce a Choceň se snadno dostala ke druhému gólu, který si přesnou střelou pod horní tyč připsal Krejza. Chrudim se snažila, co jí síly stačily, vstřelit svůj první gól v zápasu, jenže v cestě jí stál nepřekonatelný obranný val domácích v čele s vynikajícím Kalouskem, a tak si hlasitá skupina fanoušků, která přijela do Chocně svůj tým podpořit, za 60 minut "gól" nezakřičela.