Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Chrudimští z Vysočiny se třemi body!

17.01.2019 | Tomáš Straka

Hokejisté Chrudimi odehráli na ledě Světlé kvalitní partii a oplatili tak soupeři předvánoční porážku. Skláři byli směrem dopředu rozhodně nebezpečnější, ale vynikající Cvrček přiváděl domácí střelce k zoufalství. Chrudimští navíc dokázali trestat chyby světelské obrany a nejistého Koubského překonali čtyřikrát. Pátá branka byla stejně jako v minulém utkání s Litomyšlí pojistkou do prázdné branky.

Středa 16.01.2019, 18:30

HC Světlá nad Sázavou - HC Chrudim

3:5

1:2 1:1 1:2

Branky a asistence: 7. Blažek (Dolinský), 35. Špatenka (Kopecký), 51. Šíma (Blažek) - 7. Jan Polák (Kišš), 8. Javůrek (Kubal, Kišš), 27. Machač, 56. Jan Polák (Karásek), 60. Kišš (Kubal)

Vyloučení: 7:7 navíc Štros 5 minut + OK, Bradáč 10 minut OT - Kalous a Klement 5 minut + OK
Využití: 2:1
Rozhodčí: Prchal - Holeček, Zemánek

Střely na branku: 38:28

Diváci: 208

Sestava: Cvrček Dominik - Pilař, Burkoň, Budinský, Javůrek, Machač, Klement, Kalous - J. Polák, Dobiáš, Novotný, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček David, Kubal, Kišš, Koreček, O. Polák

Komentář

V sedmé minutě se Chrudimští ujali vedení, když Kišš vystihl rozehrávku Sklářů a jako na zlatém podnosu naservíroval puk J. Polákovi před odkrytou branku. Skláři však kontrovali okamžitě a Blažek ránou po vyhraném vhazování vyrovnal. Jenže za další minutu Javůrek svoji dorážkou vrátil vedení na stranu hostů. To navýšil ve 27. minutě v přesilové hře Machač, který nejprve z pozice mezi kruhy napálil puk do tyče, ale vzápětí se ze stejného místa už nemýlil. Následovalo přísné vyloučení Kalouse na pět minut a do konce zápasu. Chrudimští dlouhé oslabení statečně bránili, ale šest sekund před jeho koncem Špatenka snížil. V polovině třetí třetiny Skláři dokonce vyrovnali. V početní výhodě čtyř proti třem nezaváhal Šíma a Světlá byla na koni. Chrudim byla pod tlakem, ale Cvrček čaroval. Zákrok večera předvedl těsně před rozhodující chrudimskou brankou, když tutovku Včely ukryl v lapačce. Nedáš - dostaneš se tak opět přihlásilo ke slovu a čtyři a půl minuty před třetí sirénou doklepl puk do sítě J. Polák a zařídil vítězství svému týmu. Kišš pak cenný bodový zisk potvrdil do prázdné branky Sklářů.