středa 06.12.2017, 18:30

HC ChrudimHC Chotěboř

7:2 (1:1 3:1 3:0)

Chrudim v bitvě vedoucích týmů zvítězila

Chrudimští hokejisté si výhrou 7:2 nad druhou Chotěboří zajistili dvě kola před koncem základní části jistotu prvního místa. Utkání se přitom pro ně nevyvíjelo dobře. První třetinu tahali jednoznačně za kratší konec a jen díky štěstí a výborným zákrokům Amenta jim soupeř neodskočil. Od druhé třetiny pak zlepšenou hrou pomalu přebrali otěže zápasu a nakonec se mohli radovat ze zaslouženého zisku bodů.

Ament - Pilař, Hudec, Budínský, Seidler, Urban, Klement, Kalous, Burkoň - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Polák Jiří, Plch, Haltuch

HC Chotěboř:

Pešek Matěj - Kopecký, Mendl, Mašek Patrik, Ludvík Jakub, Krejčí, Vácha, Ludvík Jaroslav, Hospodka, Eis, Hlídek, Vlček, Dvořák, Březina, Činčila, Mašek Petr, Málek, Svoboda

Branky a asistence: 16. Štěpánek (Jan Polák, Hudec), 22. Haltuch (Kišš), 28. O. Polák (Hudec), 34. O. Polák (Hudec), 41. Plch (Hudec), 42. Jiří Polák (Karásek), 52. Karásek (Koreček) - 7. Eis (Dvořák, Kopecký), 35. Dvořák (Eis)

Vyloučení: 8:7
Využití: 2:1
Střely: 31:31

Rozhodčí: Kratochvíl - Holeček, Laczko

Diváci: 170

Chrudim sice do zápasu vstoupila jako první velkou šancí, ale Seidler neproměnil a pak se na dlouhou dobu přestěhoval puk na hole hostujících hráčů a hra před brankáře Amenta. Napadání Chotěboře dělalo Chrudimským obrovské problémy a ti vyráběli jednu hrubku za druhou. V sedmé minutě za to pykali. Ament vyrazil puk k osamocenému Sobotkovi a ten se do prázdné branky nemohl netrefit. Dvě minuty nato byl chrudimský gólman opět překonán, ale zachránila ho tyč. Chotěboř dál svírala Chrudim v kleštích, a tak když v šestnácté vyrovnal z ojedinělého výletu před hostující branku Štěpánek, bylo to pro Chotěboř hodně kruté. Její hráči vyhráli první dějství na střely 16:8 a stav 1:1 rozhodně neodpovídal dění na hřišti.

Důrazná přestávková domluva domácím prospěla. Haltuch se po minutě hry nenechal na modré odstavit od puku a zavezl ho až do Peškovy brány. Chrudim začala Chotěboř přehrávat a na rozdíl od soupeře to dokazovala nejen převahou, ale i vstřelenými góly. Ve 28. minutě si na přesnou přihrávku Hudce počkal Ondřej Polák a střelou bez přípravy prostřelil Peška potřetí. Dobrou spolupráci si tito dva hráči zopakovali ve 34. minutě. To hráli Chrudimští přesilovou hru a bleskově ji využili. Chrudim byla v laufu a nepřibrzdila ji ani druhá inkasovaná branka, ani neproměněné trestné střílení Plcha.

Přišel totiž snový úvod třetí třetiny, ve kterém už po jedenácti sekundách skóroval právě Plch a po minutě doklepával Jiří Polák vyraženou střelu Karáska. Hosté si vzali oddechový čas, ale na hru domácích už reagovat nedokázali. Naopak ještě jednou inkasovali. V 52. minutě v přesilové hře pěti proti třem zužitkoval precizní Korečkovu přihrávku Karásek. Chrudimští tak získali další tři body do tabulky KLM a mají jistotu, že do nadstavbové částí půjdou z prvního místa. Škoda jen, že si na atraktivní souboj prvních dvou týmů tabulky nenašlo cestu více diváků. 170 není zrovna číslo, kterým by se druhé největší město Pardubického kraje mohlo chlubit. O to větší díky patří více než slušně zaplněnému sektoru chrudimských fans, kteří našemu týmu vytvořili výbornou atmosféru a pomohli mu k vítězství.