HC ChrudimHC Litomyšl

4:1 (1:0,2:0,1:1)
Zdenda Formánek |

Týmový výkon a skvělý Cvrček v bráně znamená první výhru v sérii

V rámci prvního čtvrtfinálového střetnutí jsme přivítali Litomyšl na domácím ledě. Těžké utkání doprovázené výbornou diváckou kulisou, zvládli svěřenci trenéra Poláka bez nervy drásajícího závěru a po výhře 4:1 můžou ve středu na ledě soupeře slavit postup do semifinále.

HC Chrudim:

D. Cvrček (F. Matoušek) — D. Secký, V. Pilař, L. Budínský, O. Polák, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, M. Haltuch, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, M. Kostka, M. Kišš, P. Koreček, J. Plch

HC Litomyšl:

M. Horáček (od 3. minuty K. Nimmerrichter) — O. Dvořák, O. Bláha, L. Havlík, M. Bažant, R. Ondráček, J. Zahradník — V. Cink, T. Jakubec, J. Voříšek, F. Stoklasa, M. Skoumal, D. Barkóci, M. Večeřa, J. Dostál, O. Háněl, F. Vomočil, M. Ostřanský, J. Vaňo

Góly a asistence: 16. Plch (Polák, Pilař), 24. Novotný (Formánek, Cvrček), 26. Kišš (Pejzl, Plch), 56. Štěpánek (Koreček, Novotný) – 46. Vomočil

Komentář

Utkání začlo ve velkém tempu, což bylo překvapující, jelikož Litomyšl hrála již čtvrté utkání během posledních osmi dnů. Ze hry hned z kraje první třetiny odstoupil hostující brankář Horáček a nahradil ho Kamil Nimmerrichter. Ačkoliv si oba týmy tvořili zajímavé střelecké pozice, tak stav vydržel nerozhodný až do 16. minuty. Závaru před hostujícím brankářem využil důrazný Plch a otevřel tak střeleckou listinu utkání. Jednobrankové vedení si chrudimští přenesli i do druhé třetiny. O jeho navýšení se postaral ve 24. minutě obránce Novotný, který výborně podpořil útočnou akci čtvrtého útoku a po krásné kombinaci poslal kotouč za Nimmerrichterova záda po druhé v utkání. Domácím fanouškům bylo ještě veseleji o necelé dvě minuty později, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč základní části Marek Kišš. Tříbrankové vedení si Chrudim uhájila do konce druhé periody. V té poslední se čekal velký nápor hostujícího celku, jenž poupravil složení některých svých formací. Chrudimští se však dokázali držet předem nastaveného systému hry a soupeře k mnoha šancím nepustili. Gól naděje Litomyšl vstřelila ve 46. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Vomočil a poprvé v utkání překonal Dominika Cvrčka. Domácí brankář však už žádné snížení nedovolil. Chrudimi v utkání navíc výborně vycházela hra v oslabení a tak hostujícímu celku nepomohla ani jedna z nabídnutých přesilových her. Závěr utkání byl místy vyhrocený, ale hráči udrželi nervy na uzdě, a tak rozhodčí nemuseli vylučovat. Čtyři a půl minuty před koncem utkání dodal větší klid na chrudimské hole svým gólem Petr Štěpánek, jenž stanovil konečný stav utkání na 4:1. Díky vítězství se ujímáme vedení v sérii hrané na dvě vítězná utkání. Po středečním střetnutí na ledě Litomyšle si tak můžeme v případě vítězství zajistit postup do semifinále Východočeské ligy.

Na závěr patří jedno obrovské DÍKY všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Bylo vás slyšet během celého utkání a v takové atmosféře, kterou jste dnes vytvořili hráčům se hraje o moc lépe.