HC NáchodHC Chrudim

2:3 (1:1,1:0,0:2)
Zdenda Formánek | | A-tým

Skvělý obrat v posledních minutách přinesl A-týmu 3 body z Náchoda

Nedělním utkáním v Náchodě odstartoval A-tým druhou polovinu nadstavbové části. Úvodní utkání nadstavby se stejným soupeřem jsme vyhráli s plným bodovým ziskem a stejně tomu bylo i v odvetném duelu. Nutno však podotknout, že se výhra nerodila vůbec snadno. Mužem utkání byl totiž maskovaný muž v brance domácích Martin Bláha, který do 56. minuty držel naděje svého týmu na plný bodový zisk.

HC Náchod:

M. Bláha — Š. Králik, J. Verner, O. Jičínský, J. Štelzig — M. Haklička, V. Šrenk, M. Červíček, P. Zeman, M. Škoda, D. Vanát, L. Prouza, A. Steklík, V. Kubasa, F. Havrda, V. Vondřejc

F. Ament — M. Machač, V. Pilař, L. Budínský, M. Kalous, M. Urban — U. Dobiáš, M. Haltuch, D. Cvrček, O. Polák, M. Kišš, P. Koreček, J. Plch, T. Novotný, O. Karásek, V. Novák, Z. Formánek, J. Polák, J. Polák, P. Štěpánek

Góly a asistence: 8. Šrenk (Králik), 26. Haklička (Červíček) – 17. Dobiáš (Machač), 57. Haltuch (Dobiáš), 57. Cvrček (Pilař)

Stadion: Zimní stadion Náchod

Chrudim začala utkání aktivně a již od prvních minut bylo jasné, že více práce bude mít domácí brankář než chrudimský Filip Ament. Z prvního gólu se radovali domácí v 8. minutě, když po sérii dorážek před Ámentovou brankou uspěl Šrenk. Chrudim stihla odpovědět ještě do konce první třetiny, když se přesnou ranou příklepem prosadil z levé strany Dobiáš. Tento zásah zaznamenal chrudimský útočník při přesilové hře, na které svěřenci trenéra Poláka po středeční prohře s Chocní zapracovali. V prostřední části hry Chrudim tlačila na domácí obranu, ale ani jedna střela se neujala. Naopak slavili domácí, kteří využili přečíslení dva na jednoho. Ve třetí třetině Chrudim zvyšovala svůj tlak. Náchod se naopak soustředil na obrannou činnost. Tato taktika domácímu trenérovi vycházela až do 57. minuty, kdy Haltuch dorazil střelu Dobiáše a bylo srovnáno. Ještě v 57. minutě bylo pro domácí mnohem hůř, když se prosadil Cvrček a Chrudim díky němu během jedné minuty otočila vývoj celého utkání. Domácí hokejisté se do konce základní hrací doby již neprosadili a tak si Chrudim po výhře 3:2 odváží z dalekého Náchoda plný počet bodů.