HC LitomyšlHC Chrudim

5:6 (2:1,1:1,2:4)
Zdenda Formánek | | A-tým

Poslední utkání A-týmu v roce 2021 přineslo 3 body pro Chrudim

Po prohraném a především špatně odehraném domácím utkání proti Novému Bydžovu se svěřenci trenéra Poláka museli oklepat vcelku rychle. V rámci středečního utkání jsme zajížděli na led vítěze Pardubické skupiny z Litomyšle. Utkání nabídlo vše co si divák může přát, vyrovnaný hokej až do poslední minuty, hodně gólů a spoustu tvrdých soubojů, ale především výhru Chrudimi za 3 body.

HC Litomyšl:

M. Horáček, K. Nimmerrichter — O. Bláha, R. Ondráček, L. Havlík, J. Zahradník, Š. Švec, O. Dvořák, M. Bažant — F. Stoklasa, J. Voříšek, M. Ostřanský, T. Jakubec, J. Dostál, J. Vaňo, D. Barkóci, M. Večeřa, M. Jankovský

D. Cvrček — M. Machač, L. Budínský, V. Pilař, D. Secký, T. Novotný, M. Kalous — J. Plch, M. Kišš, P. Koreček, O. Karásek, V. Novák, J. Polák, O. Polák, D. Cvrček, J. Polák, Z. Formánek, P. Štěpánek, U. Dobiáš

Branky a nahrávky: 9. Stoklasa (Jakubec, Ostřanský), 18. Stoklasa (Ostřanský), 39. Bláha (Havlík, Voříšek), 55. Voříšek (Bláha), 58. Stoklasa (Ondráček) – 20. Machač (Novák), 34. Plch (Kišš, Machač), 47. Plch (Machač), 48. Plch (Kišš, Machač), 53. Koreček (Polák), 57. Karásek (Kišš, Machač)

Vyloučení: 9:5 + Ostřešanský, Horáček (oba LIT) 20 minut za nesportovní chování, Dobiáš (CHR) a Bažant (LIT) oba 5+20 za hrubost

Využití: 2:2

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vepřovský - Říha, Javůrek

Diváci: 121

Stadion: Zimní stadion Litomyšl

Chrudimští hokejisté se poučili z chyb, které tvořili v  domácím utkání proti Novému Bydžovu a taktiku nastolenou hlavním trenérem Polákem drželi po celou dobou utkání. V první třetině se dostala Litomyšl do vedení 2:0, Milan Machač však ve 20. minutě gólem do kabiny korigoval stav na 2:1. Ve druhé třetině se začalo na ledě přiostřovat, což mělo za následek vyloučení domácího útočníka do konce utkání za nesportovní chování. Z gólu se radovali hráči na obou stranách, a tak byli domácí po 40. minutách hry stále o gól blíže vítězství. V poslední třetině Litomyšl skvěle bránila, srazila ji však na kolena častá vyloučení a Chrudim z přesilových her trestala. Chrudimský sniper, Jiří Plch, zkompletoval hattrick a když v 53. minutě zvyšoval Koreček náskok hostů na 5:3,  vypadalo to, že si parta kolem kapitána Nováka dojde za vítězstvím. Domácí však nesložili zbraně a po snížení na 5:4 se snažili o vyrovnání. To jim však překazil Karásek, který rozhodujícím gólem v 57. minutě poslal Litomyšl na kolena. Domácí se nezmohli na víc než na snížení jedné branky. Nepomohla jim ani přesilová hra, necelé 3 minuty před koncem utkání, kterou chrudimští statečně ubránili. Po dvou prohrách si tak A-tým veze z horkého ledu v Litomyšl cenné 3 body.