Semifinále 2. zápas, středa 26.02.2020, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

1:2 sn (1:0 0:0 0:1 - 0:0)

Nájezdy podruhé. Tentokrát pro Choceň!

Dvě třetiny hledala Choceň cestu do chrudimské obrany a gólmana Cvrčka prakticky neohrozila. Chrudimští však z množství šancí dokázali zužitkovat pouze jedinou, hned tu ve druhé minutě a těsný náskok stejně jako v Chocni v závěrečném dějství neudrželi. Prodloužení branku nepřineslo a na řadu tak opět přišly samostatné nájezdy. Chrudim v nich skórovat nedokázala a naopak dvakrát inkasovala. Série je tedy srovnána a do Chrudimi se s jistotou ještě vrátí.

Branky a asistence: 2. Novák V. (Plch, Novotný) - 54. Novák M. (Martinec)

Rozhodčí: Vrba, Kolář D. - Kolář P., Říha

Vyloučení: 5:6 (bez využití)

Střely na branku: 33:17

HC Chrudim: Cvrček - Urban, Burkoň, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Klement - Polák Ondřej, Koreček, Novák, Cvrček, Haltuch, Polák Jan, Karásek, Štěpánek, Hejl, Polák Jiří, Kišš, Dobiáš, Plch

Už po minutě a půl se před Koutským zjevil zcela opuštěný Novák, ale přestřelil. Nemuselo ho to však mrzet, protože v pokračující akci dostal druhou šanci a tentokrát mířil přesně. Chrudim branka povzbudila, tlačila Choceň čím dál více do obrany a do konce první části měla dostatek příležitostí na navýšení skóre. Převaha domácích byla jednoznačná a obraz hry příliš nezměnila ani druhá třetina. To ve třetím dějství Choceň přece jen zabrala a vynutila si několik závarů před Cvrčkem a taky sérii přesilových her. Chrudim však zvládla ubránit i ty dvojnásobné a zdálo se, že má našlápnuto ke zisku druhého semifinálového bodu. Jenže šest minut před koncem zapadl puk z hole hostujícího Nováka až za záda Cvrčka a bylo srovnáno. Branky se už diváci v řádné hrací době ani prodloužení nedočkali a ke slovu se opět přihlásila dovednostní soutěž. V ní byli úspěšní pouze Choceňští a srovnali stav série na 1:1. pokračuje se v neděli v Chocni a na hokej v Chrudimi se půjde netradičně v úterý 3.3.