neděle 12.01.2020, 17:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Chrudim

5:3 (1:1 2:1 2:1)

Dobrý výkon v Moravské na body nestačil

Chrudimští hokejisté předvedli na ledě Slovanu velmi kvalitní výkon a při hře v plném počtu byli svému hostiteli vyrovnaným soupeřem a místy měli i mírně navrch. Osudnou se jim však stala hra v oslabení, při které čtyřikrát inkasovali!

Branky a asistence: 8. Augustin (Hradil, Pavlovský), 36. Marek (Augustin, Pavlovský), 37. Rajnoha (Langr, Augustin), 41. Augustin (Hradil, Pavlovský), 59. Faltus (Cach, Marek) - 15. Polák Jiří (Plch), 25. Klement (Karásek), 47. Karásek (Klement)

Rozhodčí:  Veselý - Kopecký, Gregar
Vyloučení: 4:13
Využití: 4:1
V oslabení: 0:1
Diváků: 426

Sestava: Ament – Hejl, Machač, Burkoň, Klement, Pilař, Budínský – Kišš, Jiří Polák, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Haltuch, Plch

Chrudim do utkání vstoupila aktivně a po čtyřech minutách zachraňovala domácí od inkasované branky tyč po střele Kišše. Domácí měli v osmé minutě mušku přesnější a ujali se vedení. Ament neudržel Hradilovu střelu a dojíždějící Augustin došťouchl puk za jeho záda. Chrudimští dál pokračovali v aktivní hře a odměna se dostavila v 15. minutě. Po krátkém obléhání domácí klece vyrovnal pohotovou dorážkou Jiří Polák.

Ve druhé části měli hosté pětiminutovou přesilovku a dokázali ji využít ke vstřelení  vedoucí branky. Klementovu ránu od modré tečoval jeden z domácích hráčů a bylo to 2:1 pro Chrudim. Že se jejich radost vzápětí změní na dlouhé minuty v zoufalství, ještě netušili. Rozhodčí Veselý totiž pod tíhou nevole z tribun a domácí střídačky po využité chrudimské přesilovce podlehl tlaku a rozhodl se kompenzovat. Od této chvíle se staly fauly domácích neviditelnými a například ze zákroku chrudimského hráče u mantinelu s rukou podél těla a hokejkou na ledě- krosček. Výsledkem toho byla série hostujících vyloučení a dlouhé minuty ve čtyřech a třech. Slovan nabídkou nepohrdnul a dvěma využitými přesilovkami 5 na 3 si vzal vedení zpět na svoji stranu.

Vrcholem zmaru pak byl úvod třetí třetiny, kdy po necelé půlminutě zůstal na modré čáře ležet jednoznačně faulovaný Štěpánek, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře, při které domácí, hrající přesilovku, přidali čtvrtý gól. I když ve 47. minutě „překvapivě“ v oslabení snížil Karásek na 3:4, měli poslední slovo domácí a využili čtvrtou přesilovou hru v utkání k pátému gólu. Zápas, ve kterém si Chrudimští dokázali v plném počtu poradit s elitním útokem soutěže a rozhodně si zasloužili bodovat, tak skončil s pachutí křivdy.