Osmičky dobyly druhé místo v tabulce

08.10.2018 | Pavel Sedlák

V neděli jsme odehráli odložené mistrovské utkání v Hlinsku. Po pěti minutách jsme vedli 0:3 a nic nenasvědčovalo nějakým problémům. Opak byl pravdou, v zápase jsme několikrát dotahovali a o výsledku nebylo dlouho rozhodnuto. Nakonec jsme ale zaslouženě vyhráli 7:9.

Neděle 07.10.2018

HC Hlinsko - HC Chrudim

2:3, 4:3, 1:3

Sestava: Pavlík, Vašák Dominik - Postupa, Vašák Jan, Vaško, Hron, Pavliš, Chalupník, Sedlák, Poláček, Dvořák Štěpán, Dvořák Josef - Řivnáč, Vašíčková, Řehořek, Urválek, Hrouda

Góly a asistence: Pavliš, Hron (Vašák), Hrouda, Řehořek (Hron), Hron (Postupa, Vaško), Řehořek (Postupa), Vaško, Vaško (Hron), Řehořek (Dvořák Josef)

Vyloučení a tresty: 6:5

K druhému víkendovému zápasu jsme zajížděli do Hlinska. Před víkendem Hlinsko figurovalo v tabulce na čtvrtém místě těsně za námi a tak jsme nečekali jednoduchý zápas a to se potvrdilo. Hned od začátku utkání jsme se ujali vedení, které jsme navýšili až na 0:3. Hlinsko ale nesložilo zbraně a začalo se dotahovat. Po první třetině byl stav 2:3. Ve druhé třetině soupeř dokázal vyrovnat a dostal se i do vedení 4:3. Chrudimáci se ale dotáhli a znovu se ujali vedení 4:5. Hlinsko ale srovnalo na 6:6. Do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu. Ve čtyřicáté osmé minutě šli domácí dokonce do vedení 7:6. Závěr zápasu ale patřil hostům, kdy jsme srovnali a poté odskočili o dva góly. Domácím nepomohl už ani oddechový čas ani závěrečná power play, náskok jsme udrželi až do konce. Třemi góly se v zápase blýskl Jirka Řehořek. Po dvou víkendových vítězstvích jsme se posunuli na druhé místo v tabulce.