Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvěle! Chrudim po výborném výkonu srovnala stav série na 1:1

01.03.2017 | Tomáš Straka

Až na šestý pokus se chrudimským hokejistům podařilo porazit svého semifinálového soupeře z České Třebové. V zápase vynikající úrovně měla Chrudim po většinu času navrch a na svého soupeře takticky i herně vyzrála. Semifinálová série se tak s jistotou na chrudimský zimní stadion vrátí, a to v úterý 7.3. od 18:30.

Semifinále - 2. zápas | Středa 01.03.2017, 18:30

HC Chrudim - HC Kohouti Česká Třebová

6:3

2:1 2:1 2:1

Branky a asistence: 7. Cvrček (Mlejnek), 16. Štěpánek (Cvrček, Kalous), 23. Haltuch (Machač), 28. Jan Polák (Kopečný), 44. Dobiáš (Kalous), 56. Plch (Kišš) - 14. Hemský (Lesák), 29. Šimončič (Hemský), 46. Šimončič

Vyloučení: 4:6 Využití: 2:0 Střely: 38:37

Rozhodčí: Kareš, Veselý - Škorpil, Gregar

Diváci: 428

HC Chrudim: Ament – Mlejnek, Kalous, Seidler, Burkoň, Budínský, Machač – Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Haltuch, Jan Polák, Karásek

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch, Krejnus – Fúzik, Jindřich, Zadina, Kavalír, Stehno, Pejcha, Zítka, Pelán, Šimončič, Fousek, Schejbal, Hemský

Komentář

Zápas začali lépe domácí hráči. V páté minutě vedli na střely již 6:0, ale z velkého tlaku vytěžili pouze přesilovou hru. Odměna za aktivitu přišla až v sedmé minutě, kdy únik dva na jednoho zakončil střelou k levé tyči Cvrček. Po inkasované brance se hosté probudili a zásluhou Hemského i vyrovnali. Ještě v první třetině však přišla chyba českotřebovské obrany. Kalous z pravého kruhu obranného pásma vyslal na útočnou modrou přesný pas Cvrčkovi. Ten ještě volil přihrávku na Štěpánka, jenž zcela osamocený před brankou zahrál Nimmerichterovi na housličky – 2:1.

Na začátku druhé třetiny padl třetí gól domácích. Hra byla po závaru před brankou Kohoutů přerušena. Puk se již tou dobou nacházel pár centimetrů za brankovou čarou a rozhodčí gól uznali. To vyvolalo velkou vlnu nevole na straně hostů. Rozhodčí byl však neoblomný.Pro Českou Třebovou bylo ještě hůře o pět minut později. Kopečný nevypustil souboj za brankou a obral obránce hostů o puk. Přesnou nahrávkou mezi kruhy předložil touš Janu Polákovi a ten bez problémů vymetl levý horní roh Nimmerichterovy branky. Odpověď kohoutů přišla záhy, když se trefil Šimončič. Další vášně na hostující střídačce vyvolalo vyloučení Jindřicha z konce druhé třetiny. Frustraci si chtěli hráči Třebové vybít po skončení druhé třetiny, když se marně snažili vyprovokovat hromadnou bitku. Rozhodčí jejich snahu nijak nepotrestal a do závěrečné třetiny se tak šlo v plném počtu na obou stranách.

Další krůček za vítězstvím přidal Dobiáš v 44. minutě, když pohotově dorazil střelu Kalouse. Jenže o minutu později už to bylo znovu jen o gól, když si domácí srazili puk do vlastní branky – 5:3. V 56. minutě sekl Fúzik Dobiáše po odpískání do ruky a byl po zásluze vyloučen. Domácím na využití přesilovky stačilo pouhých šest vteřin. Kišš od modré nahodil puk na branku. Lehkou tečí jej zasáhl Plch a kotouč doputoval mezi betony brankáře Nimmerichtera až do branky. V závěru se již nic nestalo. O další bod v sérii se bude hrát v neděli na ledě České Třebové.