Čtvrtfinále - 3. zápas, neděle 12.02.2017, 17:00

HC ChoceňHC Chrudim

3:4 pp (1:0 2:0 0:3)

Chrudim senzačně otočila utkání v Chocni a slaví postup do semifinále!

Ještě ve 44. minutě prohrávali Chrudimští v Chocni 0:3 a vše nasvědčovalo tomu, že čtvrtfinálová série bude ve středu pokračovat. Jenže Chrudim po brankách Kišše a Kopečného stáhla náskok soupeře na jedinou branku a pouhých osm sekund před třetí sirénou vyrovnal Karásek na 3:3. V prodloužení pak Novák dovršil velkolepý obrat a poslal Chrudimské do semifinále v nejkratším možném čase.

HC Choceň:

Sajdl - Novák, Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař L., Šejba - Křečan, Prachař T., Pilař M., Velinský, Prachař P., Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský

Ament - Budínský, Seidler, Urban, Mlejnek, Machač, Kalous - Polák Jiří, Kopečný, Polák Jan, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Branky a asistence: 6. Král (Velinský), 25. Pochobradský (Pilař L.), 37. Král (Pilař L.) - 44. Kišš (Novák), 54. Kopečný (Polák Jan), 60. Karásek (Kalous), 61. Novák

Vyloučení: 5:6 + Krejza TH, Král OT + OK

Rozhodčí: Barek - Bohuněk, Potůček

Střely: 29:34

Diváci: 587

Zápas začali aktivněji Chrudimští, velmi brzy se ale hra vyrovnala. V 11. minutě nesportovně píchl Krejza jednoho z hostů do břicha hokejkou a předčasně zamířil do sprch. Chrudim přesilovou hru využít nedokázala. V jejím průběhu navíc Kalous fauloval a síly na ledě se vyrovnaly, čehož využili domácí a vstřelili gól na 1:0. Na další branku se čekalo až do druhé třetiny. Choceň si při přesilové hře vytvořila tlak a v momentě, když už se vyloučený hráč vracel na led udeřila. K odraženému puku se dostal Pochobradský a zasunul ho za záda Amenta. Po dvanácti minutách to už bylo o tři branky, trefil se Král. V tu chvíli byla již třicítka fanoušků Chrudimi, která dorazila podpořit své hochy do Chocně, smířená s tím, že dnes se postup slavit nebude. Jenomže ve třetí třetině přišel fantastický obrat. Jiskřičku naděje vykřesal Kišš, když propálil Sajdla z levé strany – 1:3. Další zásah hostů přišel o deset minut později. Chrudimští nejdříve ubránili oslabení a po závaru před domácí brankou se puk dostal ke Kopečnému. Ten bez váhání poslal puk pod horní tyčku. Druhý gól vlil čerstvou krev do žil hostujícím hráčům. Naopak Choceňští jako by se psychicky sesypali. Pět minut před koncem přenechali veškerou aktivitu svému soupeři a zaměřili se jen na obranu. Málem jim jejich plán i vyšel. Jenomže v samém závěru se dostal za obranu Spartaku Karásek a svůj nájezd z levé strany zakončil úspěšně. Časomíra v ten moment ukazovala osm vteřin do konce zápasu.
Prodloužení mohla Choceň ukončit už po dvaceti vteřinách. Jenomže Ament únik jednoho z domácích hráčů vychytal. Vyražený puk rychle putoval na hůl Václava Nováka, ten nasadil Sajdlovi „teploměr“. Když svou střelu trefil přesně mezi tělo a ruku domácího gólmana.
Vítězná branka vyvolala vlnu nadšení mezi hostujícími hráči i fanoušky. Hostující kapitán tak završila fantastický obrat skóre a postup do semifinále. Na jméno svého dalšího soupeře si však Chrudim musí počkat nejdříve do zítra. Ve hře je Česká Třebová i Světlá nad Sázavou. Vše závisí na konečném výsledku série mezi Moravskou Třebovou a Litomyšlí. (jn)