2. část-4.kolo, neděle 08.01.2017, 18:00

HC ChrudimHC Hlinsko

4:2 (1:0 2:1 1:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Okresní derby pro Chrudim

Chrudimští hokejisté odčinili porážku ve Světlé a v domácím derby proti Hlinsku předvedli dobrý výkon, po kterém si do tabulky připsali tři body, o které právě dnešnímu soupeři odskočili. Dál se tak drží na dostřel čtvrté Chocni.

HC Chrudim:

Cvrček Dominik– Vích, Urban, Seidler, Kalous, Machač, Burkoň, Pilař, Budínský– Plch, Novák, Dobiáš, Cvrček David, Jiří Polák, Koreček, Štěpánek, Kopečný, Jan Polák, Kišš, Ondřej Polák, Haltuch

HC Hlinsko:

Saifr – Poskočil, Machovec, Koželuh, P. Hron – Dítě, J. Hron, Sobotka – Zídek, Chvojka, Králíček – Zdražil Tulis, Brebera

Branky a asistence: 15. Ondřej Polák (Karásek, Kišš), 31. Plch (Novák), 34. Novák (Kalous), 42. Plch (Seidler) - 32. Tulis (Králíček), 44. Plachý

Rozhodčí: Veselý-Motálek, Vašátko Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0

Střely: 40:26

Diváci: 103

Komentář

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím. Chrudim svého soupeře svírala, ale ten měl v brance vynikajícího Saifra, který si se všemi pokusy domácích poradil. O tom, že Hlinsko bylo pod tlakem, svědčí i fakt, že na Cvrčka v domácí brance vystřelilo poprvé až po sedmi minutách hry. Tlak domácích umocnily i dvě přesilové hry po sobě. Ale není tajemstvím, že zakončení je pro chrudimské hráče znatelnou slabinou. Až v 15. minutě dokázal střelou z kruhu dostat puk do hlinecké klece Ondřej Polák.

I začátek druhé části zastihl domácí v náporu a gólman Saifr musel opět několikrát čarovat. To už ale začalo vystrkovat růžky i Hlinsko a v přesilové hře čtyř proti třem ve 28. minutě musel své umění předvést i Cvrček. Ve 31. minutě měla početní výhodu i Chrudim a v ní Novák zpoza branky našel volného Plcha, a ten bez problémů zvýšil na 2:0. Přesně za minutu hostující Tulis gólem z kategorie šťastných snížil, aby za další dvě minuty neméně „ušmudlanou“ brankou vrátil Novák domácím dvougólové vedení, když dorazil do odkryté branky puk, který se mu zjevil u hokejky po mlýnici před Saifrem.

Po minutě hry třetí třetiny vypálil od modré Seidler a Plch si už s vyraženým pukem věděl rady. Bylo to 4:1 pro domácí a byť nedlouho poté po chybě Dobiáše ujel sám na Cvrčka Plachý a snížil na rozdíl dvou branek, dalšího gólu se už pouhá stovka diváků nedočkala. Zbytek vyrovnané třetí třetiny se nesl už jen ve znamení šarvátek a následných vyloučení.