2. část-10.kolo, neděle 29.01.2017, 18:00

HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

6:4 (2:0 0:4 4:0)

Chrudimští hokejisté si vyšlápli na mistrovský Slovan

Hokejisté Chrudimi si v posledním utkání nadstavbové části poradili s úřadujícím mistrem z Moravské Třebové, i když to po druhé třetině, kterou Chrudimští prohráli 0:4, vypadalo, že je dobře rozehraný zápas ztracen. Jenže domácí ve třetí části předvedli stejný brankostroj a čtyřmi góly zakončili divokou přestřelku tříbodovým ziskem. I přes vítězství zůstali na pátém místě tabulky a v play-off se utkají s Chocní, která si výhrou 4:3 ve Světlé nad Sázavou zajistila výhodu domácího prostředí.

Ament-Burkoň, Seidler, Švadlenka, Machač, Kalous - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kišš, Cvrček David

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek-Pokorný, Polák, Kutmon, Rosendorf-Kobza, Maška, Mička, Faltus, Řehulka, Čikl, Muselík, Aulehla, Parolek

Branky a asistence: 12. Haltuch (Novák), 16. Seidler (Plch), 49. Novák (Kalous, Brožek), 53. Kišš, 56. Kišš (Kalous), 60. Haltuch - 28. Aulehla, 29. Řehulka, 32. Řehulka (Čikl), 34. Aulehla (Muselík)

Vyloučení: 6:4, Využití: 1:1, V oslabení: 1:0, Střely: 44:34

Rozhodčí: Kratochvíl - Málek, Souček

Diváci: 117

Začátek utkání byl jednoznačně v režii hostujících hokejistů, kteří na Amenta vyslali během prvních šesti minut dvanáct střel a minimálně polovina z nich byla z vyložených pozic. Chrudimský brankář však několikrát i s velkou dávkou štěstí držel čisté konto. Slovanu k náporu pomohly také dvě přesilové hry za sebou, ale ani v početní výhodě nedokázal soupeř skórovat. Po deseti minutách hry se konečně osmělili domácí hráči a v přesilovce se hned dvakrát ve výborné šanci objevil Kišš. Turka ale překonal až vzápětí Haltuch, který se v závaru před brankou orientoval nejlépe. Nápor Moravské Třebové byl pryč a Chrudim se dál tlačila do šancí. Tu Kalousovu ještě Turek se štěstím vyrazil, ale na přesnou ránu Seidlera od modré už nedosáhl.

Jak první třetina končila, tak začala i ta druhá. Dobiáš s O. Polákem ale nájezd dvou na jednoho ke gólu nedotáhli. Ve 25. minutě našel Jan Polák mezi kruhy číhajícícho Karáska, ale ten ránou z první jen vyprášil betony hostujícímu gólmanovi. Pak přišla pro domácí hrůzostrašná pětiminutovka, ve které soupeř čtyřikrát udeřil. Vše odstartoval minelou Novák a Aulehla se po samostatném úniku radoval ze snížení. Minutu poté se podobně "dařilo" na modré Kalousovi a další úprk hostů znamenal vyrovnání. Aby toho nebylo málo, fauloval zbytečně v útočném pásmu Plch a Slovan tentokrát početní výhodou nepohrdl. Vše zakončila další hrubka v domácí rozehrávce a další únik Aulehly, který poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. Parádně rozehrané utkání se tak zdálo být ztraceno.

Jenže přišla třetí třetina a k vidění bylo tentokrát fatální selhání hostů. Do jaké míry za to může fakt, že hráčům Slovanu byl již v tu chvíli znám výsledek ze Světlé a bez ohledu na naše utkání bylo tedy jisté, že Moravská Třebová má zaručeno druhé místo, toť otázka. Důležité je, že byli Chrudimští hokejisté ve třetí části lepším celkem a zcela po zásluze dotáhli utkání do vítězného konce. Ve 45. minutě Karásek pálil jen do tyče, ale za minutu už na jednobranký rozdíl snížil po závaru břed Turkem Novák. V 53. minutě bylo vyrovnáno, když Haltuch efektně objel branku a zasunul puk za záda překvapeného Turka. Za další tři minuty vystřelil domácím vedení Kišš, které do prázdné branky, obloučkem téměř přes celé kluziště, pojistil Haltuch.