2. část-9.kolo, středa 25.01.2017, 18:30

HC HlinskoHC Chrudim

2:5 (1:2 1:1 0:2)

Chrudimští uspěli v derby s Hlinskem

Čtyři kola trval bodový půst chrudimských hokejistů, kteří se naposledy radovali 8. ledna v domácím utkání s Hlinskem a i tentokrát se body narodily v derby. Nutno podotknout, že body zcela zasloužené, protože Chrudim byla po celé utkání lepším týmem a velmi dobrým výkonem si vzala kolo před koncem nadstavbové části zpět páté místo tabulky.

HC Hlinsko:

Saifr-Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Hron Pavel-Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron Josef, Brebera, Plachý, Havel

Ament-Burkoň, Budinský, Seidler, Mlejnek, Machač, Kalous - Polák Jiří, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Koreček, Plch, Polák Ondřej, Polák Jan, Kopečný

Branky a asistence: 7. Dítě (Hron Josef), 37. Hron Josef (Dítě) - 10. Haltuch (Karásek, Polák Jan), 15. Plch (Dobiáš), 28. Seidler (Plch), 46. Karásek, 48. Kalous (Dobiáš, Novák)

Vyloučení: 5:5 Využití: 0:1 Střely: 26:31

Rozhodčí: Prchal-Kolář, Teplý

Diváci: 134

Jako první se v šanci objevil Plch, který dostal přesnou přihrávku do jízdy, ale na Saifra nevyzrál. I další okamžiky patřily hráčům hostí, kterým k náporu pomohla i přesilová hra. Po šesti minutách to bylo 7:0 na střely pro hokejisty Chrudimi, ale gólový efekt nikde. Jako by chtěl domácí Dítě ukázat svému soupeři jak se na to musí. Sjel si na levý kruh kde dostal přesnou přihrávku od Josefa Hrona a střelou do poloprázdné branky poslal Hlinsko do vedení. Na vyrovnání se naštěstí nečekalo dlouho. Haltuch po krásné kombinaci s Karáskem a Honzou Polákem zakončoval do prázdné branky. V 15. minutě Chrudimští skóre otočili, když se jim podařilo zachytit rozehrávku domácích a Plch dotalčil puk za záda Saifra. Až do konce první části byli domácí pod tlakem, ale od třetí branky je zachránila tyč.
Do druhé třetiny vlétli se svými šancemi dvakrát Novák a Plch, ale domácí brankář předváděl výborné zákroky. Úspěšný byl i proti úplně volnému Dobiášovi, kterému chytil střelu i následnou dorážku. Ve 28. minutě mu ale do sítě propadlo nahození Seidlera od modré a Chrudim vedla o dvě branky. Měla i další šance jenže při jedné z nich přišla chyba a Hlinsko z brejku snížilo na 2:3.
Domácí cítili šanci na vyrovnání a na úvod třetí třetiny byli aktivnějším týmem. Ament v chrudimské kleci ale odolával a držel pro hosty těsné vedení. Nápor Hlinska naštěstí rázně ukončil gólem Karásek ve 46. minutě a když Kalous v přesilové hře 5 na 3 trefil od modré dokonale horní růžek, bylo rozhodnuto. Chrudim se ziskem tří bodů vrátila na páté místo tabulky a dál živí šance na čtvrté místo Chocně. O všem se rozhodne v neděli doma proti Moravské Třebové.