2. část-7.kolo, středa 18.01.2017, 18:30

HC ChoceňHC Chrudim

8:1 (3:1 2:0 3:0)
Tomáš Straka | | A-tým

Chrudimští hokejisté utrpěli další debakl

Jako podle hodně nedobrého scénáře hrají chrudimští hokejisté svá poslední utkání v KLM. Základem je nechat soupeře co nejdříve vstřelit branku (možno i dvě nebo tři). Ještě předtím a poté spálit asi tak deset stoprocentních šancí. Následně pod sílící frustrací z bídné produktivity vyrobit chybu, kterou soupeř překvapivě nepohrdne, odskočí a pak už jen v pohodě sleduje, kolik času a prostoru mu naši hráči dávají k tomu, aby si v klidu dokráčel pro vítězství. Výsledkem je dalších osm inkasovaných branek oproti jediné vstřelené. Skóre z posledních pěti zápasů máme 12:31 a to není před blížícím se play off vizitka zrovna lichotivá.

HC Choceň:

Sajdl - Novák, Jehlička, Dvořák, Pilař L., Šejba, Kousalík, Pochobradský - Křečan, Prachař T., Pilař M., Velinský, Prachař P., Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel

HC Chrudim:

Ament - Burkoň, Pilař, Seidler, Turčáni, Machač - Polák Jiří, Kopečný, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Haltuch, Novák, Karásek, Brožek, Koreček, Plch, Štěpánek, Polák O.

Branky a asistence: 4:21 Prachař P. (Kousalík, Prachař T.), 10:33 Svatoš (Křečan), 11:26 Kousalík (Prachař P., Prachař T.), 34:11 Zavřel (Prachař P.), 35:11 Křečan (Krejza, Pilař L.), 50:37 Prachař T. (Šejba, Kousalík), 52:33 Prachař T. (Prachař P., Zavřel), 55:32 Prachař T. (Zavřel, Kousalík) - 16:09 Polák Ondřej (Polák Jiří)

Vyloučení: 8:8 + Novák 5+OK hrubost -  Ament 10 min OT, Polák Ondřej 5+OK, Kopečný 5+OK Využití 3:0

Rozhodčí: Barek - Schaffer, Suchánek

Střely na branku: 31:34

Komentář

V první třetině se hrál pohledný rychlý hokej s šancemi na obou stranách, které hlavně na té domácí začaly přibývat poté co se Choceň ujala vedení. Chrudim ještě dvakrát inkasovala než se sama prosadila. Puk se z hole Ondry Poláka po odrazu od branky a domácího gólmana s velkým štěstím došoural až za brankovou čáru.
Chrudimské branka povzbudila a téměř polovinu druhé třetiny nepustili Choceň před Amenta a sami se snažili o snížení. Jenže zůstalo jen u šancí a ve 33. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Rozhodčí Barek po delší poradě s čárovými vyloučil Honzu Poláka, aby k němu za dalších šest sekund poslal Haltucha a Choceň s dlouhou dvojnásobnou výhodou naložila dokonale. Dva góly daly domácím dostatečný klid na to, aby s přehledem dokráčeli za tříbodovým ziskem a tím si pravděpodobně zajistili čtvrtou příčku tabulky.
Chrudimští jsou stále pátí, protože s nimi šesté Hlinsko (co se týče porážek) drží basu.