18. kolo, středa 07.12.2016, 18:30

HC ChrudimHC Světlá nad Sázavou

5:6 pp (2:1 1:2 2:2)

Chrudim sahala proti Světlé na tři body, nakonec bere pouze jeden

Chrudimští hokejisté sehráli s druhým celkem tabulky vyrovnanou partii a přestože v utkání dvakrát prohrávali, sahali ještě tři a půl minuty před koncem po třech bodech. Hosté ze Světlé nad Sázavou ale dokázali vyrovnat a v prodloužení získat pro svůj tým bod navíc.

Cvrček Dom. - Burkoň, Urban, Kalous, Švadlenka, Seidler, Machač, Mlejnek - Polák Jan, Polák Jiří, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček David, Kišš, Koreček, Plch, Polák O., Štěpánek, Dobiáš

HC Světlá nad Sázavou:

Koubský - Svoboda, Venc, Fibikar, Včela O., Kořínek - Křišťan V., Žák, Štros, Křišťan R., Dušátko, Včela P., Dolinský, Doležal Jar., Kubát, Blažek

Branky a asistence: 13. Plch (Novák), 19. Novák (Machač), 36. Mlejnek (Kišš), 49. Dobiáš (Novák), 50. Kalous (Jiří Polák) - 4. Svoboda (Křišťan R., Žák), 32. Včela P. (Žák, Křišťan R.), 39. Venc (Dolinský), 43. Včela P. (Křišťan R.),  57. Blažek (Dolinský), 64. Křišťan R. (Venc)

Vyloučení: 6:5 + Jan Polák 10 min OT Využití: 2:2

Střely: 31:37 Rozhodčí: Kratochvíl-Kolář, Teplý

Diváci: 105

Na začátku 4. minuty zahrávali Světelští přesilovou hru a po ukázkové kombinaci stačilo Svobodovi pouze nastavit hůl, aby poslal hosty do vedení. Ti se dál tlačili do šancí, ale v několika vyložených pozicích selhali při zakončení. Chrudim byla pod tlakem, a tak vyrovnání Jiřího Plcha ve třinácté minutě přišlo jako blesk z čistého nebe. Po chybě hostující obrany se na modré ujal puku a dovezl ho až za záda Michala Koubského. Poté se vyrovnala i hra na ledě a hostující hráči si museli mnohdy pomoci faulem. Jeden z nich potrestal Novák v 19. minutě, když do branky dorazil svoji první střelu, kterou hostující brankář neudržel. První třetinu uzavřel Dušátko ránou do tyče Cvrčkovy klece.

V té druhé se hrálo dlouho bez vážnější šance. Až teprve na začátku její druhé poloviny si do volného prostoru najel Petr Včela a vyrovnal. Ve 36. minutě ale Chrudimští opět vedli, když se od modré trefila jejich nová posila obránce Viktor Mlejnek. Radost domácím vydržela jen pár minut. Početní výhodou nepohrdl Jakub Venc a srovnal na 3:3.

Na začátku třetí třetiny chyboval Jan Polák při rozehrání, k puku se dostal Radim Křišťan, který posunul na osamoceného Petra Včelu a hosté opět vedli. Ugo Dobiáš ale v čase 48:50 zužitkoval nahrávku Nováka a bylo opět srovnáno. Za necelou minutu pak Miloš Kalous dorazil střelu Nováka a vrátil vedení na domácí stranu. Tři body byly blízko, jenže nápor hostujících hráčů sílil. Dominik Cvrček dlouho odolával, ale tři a půl minuty před koncem nedosáhl na umístěnou střelu Pavla Blažka. Třicet sekund před koncem mohl rozhodnout Jiří Polák, ale v dobré pozici mířil jen do Koubského betonů.
Na řadu tedy přišlo prodloužení, ve kterém vystřelil hostům bod navíc Radim Křišťan.