4. kolo, čtvrtek 13.10.2016, 18:30

HC PoličkaHC Chrudim

3:6 (0:1 3:1 0:4)

Chrudimští v Poličce odvrátili blamáž a radují se z první výhry v sezóně!

V polovině utkání v Poličce vedli Chrudimští hokejisté již 2:0, ale ještě do druhé sirény nechali domácí hráče během sedmi minut skóre otočit. Zlepšeným výkonem ve třetí třetině a především brankovou smrští naštěstí dokázali odvrátit hrozící pád na samotné dno tabulky. Hattrickem se v pravou chvíli blýsknul kapitán Kišš a Chrudimští se tak poprvé v sezóně radují z vítězství.

HC Polička:

Vašátko- Hejtmánek, Vyskočil, Klíma, Máša, Dvořák, Švejda, Jindra, Zobač, Šedý, Vostřel, Peňáz, Boháček L., Pazourek, Krajíček, Boháček J., Vápeník

Cvrček Dominik – Urban, Budínský, Burkoň, Švadlenka, Brožek, Vágner, Plch, Kišš, Ondřej Polák, Novák, Jiří Polák, Seidler, David Cvrček, Koreček, Haltuch, Karásek, Jan Polák

Branky a asistence: 31. Pazourek (Peňáz), 34. Boháček L.,  38. Jindra (Dvořák) - 7. Kišš, 21. Kišš (Jan Polák),  41. Novák (Jan Polák, Kišš),  42. Kišš (Urban, Plch), 56. Haltuch (Novák),  60. Plch (Haltuch)

Vyloučení: 11:9
Využití: 0:2
V oslabení: 0:1
Střely: 24:37

Rozhodčí: Barek - Louda, Holeček

Diváci: 230

Chrudim se snažila vstoupit do utkání aktivně, ale hned po dvou a půl minutách faulovali Urban s Janem Polákem a domácí měli rázem dlouhou dvojnásobnou výhodu. Brankář Dominik Cvrček, který poprvé v sezóně nastoupil od začátku utkání, musel prokázat své kvality. S šancí Vápeníka si poradil a při střele Švejdy mu pomohla horní tyčka. Chrudimští se k první vážnější šanci propracovali až po šesti minutách hry, ale střele Davida Cvrčka scházela razance. Minutu poté se už daleko lépe vedlo Kiššovi, který ujel domácí obraně a trefil náramně horní růžek Vašátkovy branky (0:1). Vzápětí ho mohl napodobit Novák, ale ten pálil jen do brankářových betonů. Po deseti minutách se Polička radovala z gólu, ale k němu si pomohla faulem, takže nadšení vystřídal smutek a Chrudim měla přesilovou hru. V ní měla největší příležitost dvojice Plch-Karásek, ale po nájezdu dvou na jednoho zakončil prvně jmenovaný jen do gólmana.

Nástup do druhé třetiny vyšel Chrudimským parádně. Po čtyřiceti vteřinách přesně mířil Kišš (0:2) a přidal hostům na klidu. Ti byli v této fázi zápasu lepším celkem a další branku jim nedovolila jen nepřesná koncovka a někdy i pořádný kopec smůly. Třetí ránu mohl zasadit Poličce Koreček, ale svoje sólo, dokonce v oslabení, zakončil jen do náruče připraveného Vašátka. A přišel trest. Po chybě chrudimské obrany na polovině hřiště se k puku dostal Pazourek a poprvé překonal Cvrčka (1:2). Branka domácí „nakopla“ a chrudimští hráči pod tlakem kupili chybu za chybou. Ve 34. minutě se k nájezdu téměř z vlastního pásma nadechl Boháček L. a i když byl tísněn, zakončil přesně (2:2). Za další čtyři minuty nejdříve Cvrček vychytal sólo Boháčka J., ale na následnou ránu Jindry byl už krátký (3:2). Svěřenci někdejšího chrudimského kouče Bohumila Prachaře tak dokonale otočili skóre utkání a v přestávce bylo v hostující kabině pořádné dusno.

Slova trenéra si naštěstí vzali chrudimští hráči k srdci a do třetí části nastoupili jako vyměnění. Přesilová hra 5 na 3 jim dopomohla k tomu, že si během minuty a půl vzali vedení zpět na svoji stranu. Nejdříve Novák vyrovnal (3:3) a v pokračující přesilovce 5 na 4 zkompletoval svůj hattrick Kišš (3:4). Když v oslabení ujel domácím Haltuch a přidal pátou branku (3:5), bylo o vítězi rozhodnuto. Sladkou tečku přidal v poslední minutě Plch, který parádním blafákem zakončil svůj sólový nájezd (3:6). V neděli ukončí chrudimští hokejisté čtyřzápasovou šňůru na soupeřových kluzištích v Litomyšli.