1. kolo, neděle 02.10.2016, 18:00

HC ChrudimHC Chotěboř

3:4 pp (2:1 0:1 1:1)

Chotěboř si z Chrudimi odváží dva body

Chrudimští hokejisté v prvním kole přivítali Chotěboř a začátek měli výborný. Po šesti minutách vedli 2:0 a vypadalo to, že se na první body příliš nenadřou. Opak byl ale pravdou. Chotěboř nejenže brzy vyrovnala hru, ale v polovině utkání i skóre a na začátku třetí třetiny šla dokonce do vedení. Domácím se sice podařilo srovnat, ale v prodloužení soupeř rozhodl v přesilové hře o tom, že si na Vysočinu odváží bod navíc.

Ament - Švadlenka, Burkoň, Budínský, Seidler,Turčáni, Urban, Vágner - Polák Jiří, Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček, Brožek, Kišš, Plch, Polák Ondřej

HC Chotěboř:

Hamarič - Klofáč, Kadlec, Veselý, Musílek, Ludvík, Vácha, Heřmanský, Müller, Hospodka, Nermuť, Dvořák, Svoboda, Hajšman, Langhans, Činčila B., Činčila D.

Branky: 5. Kišš, 7. Seidler, 54. Kišš - 8. Činčila D., 31. Hajšman, 46. Činčila D., 62. Hajšman

Vyloučení: 7:8 navíc Kadlec 5 + OT. Využití 1:0

Rozhodčí: Kolář - Vepřovský, Urubčík

Střely: 34:20

Diváci: 163

Začátek utkání měl slavnostní nádech, když starosta města Chrudimě Petr Řezníček a předseda HC Miloš Vavřička pogratulovali Zdeňkovi Formánkovi k zakončení jeho bohaté hokejové kariéry v chrudimském dresu. Ten dnes už jako místopředseda klubu sledoval velmi dobrý začátek svého týmu, když na začátku 5. minuty Kišš poprvé dopravil puk za záda hostujícího brankaře. Necelé dvě minuty nato pláchl do nájezdu Seidler a jeho přesná střela po odrazu od tyčky skončila v síti.Chrudimští měli v té chvíli značnou převahu, ale Chotěboři se podařilo jejich tlak přerušit. V 8. minutě z levého kruhu napřáhl David Činčila a puk zapadl naprosto přesně do horního růžku Amentovy branky. Hra se rázem vyrovnala a Chotěboř se snažila i o vyrovnání skóre. To se jí podařilo v polovině zápasu, kdy se v nájezdu dvou na jednoho trefil přesně k levé tyči Hajšman. Chrudimské hráče druhá obdržená branka zaskočila a hosté mohli už ve druhé třetině dokonat obrat. Z trestné lavice si do samostatného nájezdu najel Nermuť, ale Ament držel nerozhodný stav. Na další sólovou akci Chotěbořských na začátku 3. třetiny už byl ale krátký.David Činčila si potáhl puk a zakončil mezi Amentovy betony. Chrudimští se snažili o vyrovnání, ale jejich zakončením scházela přesnost nebo razance. Oba tyto parametry naštěstí splnila střela Kišše, který ranou z voleje z pravého kruhu v přesilové hře 5 na 3 v 54. minutě vyrovnal. Těsně před koncem měl ještě obrovskou šanci Novák, ale puk se z jeho zakončení došoural po brankové čáře mimo tři tyče. Rozhodnout tak muselo prodloužení. Dle nových pravidel se hrálo 3 na 3 a vzhledem k tomu, že Chrudimští do něj nastoupili v oslabení, hrálo se 4 na 3 z pohledu Chotěboře. Ta si tuto solidní šanci nenechala ujít a po chytré kombinaci rozhodl o zisku bodu navíc Hajšman.