HC ChrudimHC Litomyšl

3:4 sn (1:0,1:3,1:0-0:1)
Redakce | | A-tým

Vyrovnané a vypjaté utkání rozhodla Litomyšl v samostatných nájezdech

Dohrávka středečního kola Východočeské ligy mezi týmy HC Chrudim a HC Litomyšl nabídla tvrdý hokej se spousty vyloučeními. Utkání bylo od začátku vyrovnané, a tak je dělba bodů pro oba týmy zcela zasloužená. Samostatným nájezdům kralovali brankáři, jediným úspěšným exekutorem byl litomyšlský útočník Tadeáš Jakubec, který tak získal svému týmu bonusový bod do tabulky.

F. Matoušek (R. Chalupa) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, D. Cvrček, M. Hykl, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Langr

HC Litomyšl:

M. Dostál (V. Háněl) — O. Bláha, J. Myška, M. Bažant, A. Jonáš — Š. Švec, M. Jankovský, M. Edl, T. Jakubec, J. Voříšek, F. Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, F. Vomočil

Góly a asistence: 1. Cvrček (Polák, Kostka), 29. Plch (Linhart, Langr), 57. Novák (Langr, Plch) – 22. Švec (Půlpán Aleš), 30. Jakubec (Voříšek, Bažant), 32. Půlpán Aleš (Jankovský), rozh. náj. Jakubec (TS)

Střely: 44:38

Tresty: 9:14 + navíc na 5 + OK za bitku Dennis Hrdlička (CHR) a na 5 + OK Filip Stoklasa (LIT) za bitku (vzájemná bitka), OT Adam Jonáš (LIT) za nesportovní chování

Využití: 1:0

Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Jan Čížek — Michal Schaffer, Petr Pošvář

Diváci: 105

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim měla výborný vstup do utkání, když se v čase 0:54 prosadil David Cvrček. Ačkoliv Litomyšl do utkání nastoupila pouze se třinácti hráči do pole, tak se svěřenci trenéra Bažanta prezentovali rychlým a agresivním hokejem se spoustou tvrdých zákroků na hranici pravidel. Prvním vyloučeným hráčem v utkání měl být chrudimský Dennis Hrdlička, který ve snaze zabránit litomyšlskému kapitánovi Stoklasovi v útočném tažení, trefil soupeře hýžděmi do kolene. Kapitán hostů ihned po ataku vstal a šel se mladému obránci mstít. Do pěstního souboje mezi Hrdličkou a Stoklasou se nepochopitelně vložil hostující obránce Adam Jonáš, což strhlo hromadnou bitku na ledové ploše. Hlavní rozhodčí Jan Čížek poslal Hrdličku a Stoklasu do sprch a následně rozdělil všem hráčům dvouminutové tresty. V úvodu utkání tak sedělo na trestných lavicích hned sedm hráčů (4 chrudimští a 3 z Litomyšle). Chrudim se navíc musela bránit v oslabení 5 na 4 a následně 5 na 3, protože byl vyloučen Plch za podrážení. Dlouhé oslabení Chrudim zvládla díky obětavosti a skvělým zákrokům brankáře Filipa Matouška. Během první dvacetiminutovky bylo vidět spíše více vyloučení než hokeje. Za vzájemnou bitku dostali trest také Linhart s hostujícím Vomočilem. Na začátku druhé dvacetiminutovky měla Chrudim výhodu přesilové hry. Místo využití přišlo vyrovnání stavu. Špatnou rozehrávku domácích využil Aleš Půlpán, který dojel kotouč a nahrál zakončujícímu Ševcovi. Poté přišla řada vyloučeních na straně Litomyšle, která kvůli svému přehnanému důrazu byla posílána neustále do čtyř. Chrudim se v přesilové hře, ale dlouho hledala. Zřejmě byla znát absence nejlepšího střelce týmu Uga Dobiáše. Využít přesilovou hru se povedlo až ve 29. minutě, když Dostála překonal Jiří Plch. Vedení Chrudimi bohužel nevydrželo ani minutu. V dalším střídání srovnal hostující útočník Jakubec na 2:2 a ve 32. minutě bylo ještě hůř, protože se prosadil Aleš Půlpán. Ačkoliv hosté nabídli Chrudimi ještě další dvě početní výhody, tak se skóre ve druhé třetině již nezměnilo. Třetí třetinu začali domácí v oslabení, které se povedlo ubránit. Navíc se během něj dostal do brejkové situace David Cvrček a byl faulován. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujal zkušený Jiří Plch. Hostujícího Dostála v brance svou kličkou skvěle přelstil a stačilo jen trefit odkrytou branku. Gólman Litomyšle však na poslední chvíli vytáhl senzační zákrok lapačkou. Chrudim se poté dlouho marně snažila o srovnání, které naštěstí přišlo až v 57. minutě. První formace zamkla hosty v jejich obraném pásmu a po pohledné kombinaci na jejímž konci byl zakončující kapitán Václav Novák, bylo srovnáno na 3:3. Další branka v základní hrací době již nepadla, a tak se šlo do prodloužení. Při pětiminutové hře 3 na 3 diváci branku neviděli a utkání museli rozhodnout samostatné nájezdy. V této dovedností disciplíně zářili brankáři. Domácí Matoušek pustil za svá záda pouze jeden nájezd, jeho protivník v brance Litomyšle na druhé straně hřiště dokázal vychytat všechny chrudimské střelce a tak bonusový bod putuje do Litomyšle. Další kolo odehrajme v neděli na ledě Nového Bydžova od 17,00 hodin.

19 Budínský Lukáš O 0 0 0 0 0 -2 0   0 0 0 0 0