Semifinále 4. zápas, úterý 03.03.2020, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

6:3 (1:1 2:1 3:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Je srovnáno! Semifinále rozhodnou páté zápasy.

Až na čtvrtý pokus stačila oběma týmům řádná hrací doba, i když to vypadalo, že by se mohl scénář předchozích třech utkání opakovat. Chrudim totiž přišla o dvoubrankový náskok a třináct minut před koncem svítil na ukazateli stav 3:3. Pak ale Chrudimští zabrali a třemi góly během šesti minut rozhodli o vyrovnání série a vynutili si páté rozhodující utkání, které se odehraje ve čtvrtek v Chocni.

Branky a asistence: 11. Jan Polák (Koreček, Machač), 25. Haltuch (Klement, Jan Polák), 28. Kišš (Novák), 48. Plch (Novák), 49. Dobiáš (Plch, Novák), 54. Machač (Haltuch) - 14. Prachař (Šeda), 33. Krejza (Martinec), 45. Štefka (Škvor)

Rozhodčí: Hájek, Veselý - Kalus, Štěrba
Vyloučení: 9:7 + Klemet 5+OK
Využití: 2:1

Střely na branku: 27:21

Diváků: 939

Sestava: Cvrček - Burkoň, Budínský, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Klement - Polák Ondřej, Koreček, Novák, Cvrček, Haltuch, Polák Jan, Štěpánek, Hejl, Polák Jiří, Kišš, Dobiáš, Plch

Komentář

Od první minuty se hrál rychlý hokej, který byl ale zároveň plný nepřesností. Až po deseti minutách se ujala trochu krkolomná kombinace domácích a Chrudim i ve čtvrtém semifinálovém střetnutí šla jako první do vedení. Radovala se však pouze tři minuty než Prachař pohotovou střelou překvapil Cvrčka a vyrovnal. Na další gól si diváci museli počkat do 25. minuty. Klement tvrdě vystřelil a Haltuch tečoval. Uběhla chvilka a stadion jásal potřetí. Kišš v přesilové hře vypálil bez přípravy a domácí vedli o dvě branky. Ve 33. minutě však Choceň využila ponechanou výhodu ke snížení a vyrovnání viselo ve vzduchu. Před koncem druhé třetiny se to hostům ještě nepodařilo - Pilař trefil pouze tyč, ale po necelých pěti minutách třetí části Štefka dotlačil puk za brankovou čáru. Chrudimští pak se štěstím přečkali další obrovský závar před jejich klecí a vrhli se do útoku. Ve 48. minutě Plch v přesilové hře střelou z mezikruží poslal domácí opět do vedení a minutu po něm přidal pátý domácí gól Dobiáš. Když navíc šest a půl minuty před koncem precizním bekhendovým blafákem proměnil únik Machač, bylo rozhodnuto. Obě semifinálové série jsou tak srovnány a o finalistech rozhodnou páté čtvrteční zápasy!