Tomáš Straka | | A-tým

Hodnocení sezóny "A"-týmu trenérem Fibigerem

Chrudimští hokejisté zakončili letošní sezónu ziskem poháru. Jaká byla z pohledu trenéra Jiřího Fibigera si můžete přečíst v jeho shrnutí.

Sezónu bych hodnotil rozděleně na tři části. Po základní části, do které jsme měli výborný vstup, získal náš tým 53 bodů z 28 zápasů, což v tříbodovém hodnocení za vítězství v základní hrací době znamená velice slušný zisk téměř dvou bodů na zápas. Bohužel nám některá utkání základní části  nevyšla, když jsme bojovali se sestavou, a ty body nám pak chyběly k lepšímu umístění. Nakonec jsme skončili čtvrtí se ztrátou šesti bodů na prvního. I tak to byl podle mého velice dobrý výsledek a dobrá výchozí pozice do play-off. V tom jsme se střetli s Litomyšlí, která měla menší výhodu, že za ni nastoupili hráči, kteří měli zkušenost s druhou i první ligou. V určitých momentech zápasů byla jejich síla znát. Nicméně podle mě rozhodly naše chyby hned v první třetině prvního utkání, kdy jsme třikrát inkasovali, i když jsme si několikrát říkali, jak moc důležitý bude vstup do zápasu. V play–off, a zvláště hned v úvodním střetnutí doma, se tohle nemůže stávat. Postupně jsme se zlepšovali a i poslední zápas v Litomyšli jsme odehráli dobře, ale bohužel jsme nedokázali dát víc branek. V letošní sezóně jsme měli problém se složením obrany i díky tomu, že máme nedostatek klasických obránců a točíme tak  hráče mezi pozicemi jak se dá. Po odchodu Ježka a zranění  Plcha nám scházelo mnoho plusových bodů. Nakonec se nám podařilo probojovat do finále poháru V.M., trofej získat a jsme za to moc rádi. Když se podíváme na soupisky soupeřů, tak jejich věkové složení je o několik let výše. Ti hráči mají spoustu zkušeností, mají odehrány zápasy ve vyšších soutěžích. My jsme hráli s celou řadou juniorů a uspěli jsme, čehož si moc vážím a zvlášť poslední zápas s Hlinskem a hlavně třetí třetina byla od nás naprosto fantastická a udělali jsme si velkou radost na závěr sezóny. Do té další musíme zapracovat na složení týmu, musí se zlepšit přístup hráčů k tréninkům i k samotným zápasům. Abychom se mohli měřit s těmi nejsilnějšími, musíme vytvořit stabilní tým, který bude nastupovat pravidelně bez větších změn. Do kabiny se musí vrátit hokejové srdíčko, které se trošičku vytratilo s odchodem dlouholetých opor Formánka, Langra, Dvořáka a dalších. Čeká nás složení nového týmu, aby naše výsledky v další sezóně byly jen lepší.