Milan Machač, Ugo Dobiáš a Miloš Kalous odpovídali na otázky

01.04.2019 | Tomáš Langr

Tři chrudimští hokejisté dostali čtyři otázky. Odpovědi si můžete přečíst níže.

1) Jak se díváš s odstupem času na finálovou sérii?
2) V čem vidíš příčinu obratu finálové série?
3) Podruhé za sebou vítěz základní část, což hovoří o velké kvalitě hodně mladého teamu. Jak vidíš jeho budoucnost?
4) Jak bys zhodnotil celou sezónu a konečný výsledek?

Ugo Dobiáš, útočník

1. Stejně jako po posledním hvizdu rozhodčího. Nemůžu říci, že bychom byli horší než náš soupeř, tedy kromě třetího zápasu, kde nás soupeř z České Třebové přehrál. Bohužel hokej se hraje na góly a těch soupeř nastřílel více.

2. Osobně si myslím, že v celé sérii rozhodl druhý zápas v České Třebové, kde jsme promarnili velké množství vyložených šancí. Tato situace se poté opakovala i v posledním zápase. Soupeř nám během finálové série uštědřil lekci z efektivity, kdy z minima dokázal vytěžit maximum a zaslouženě tak získal titul.

3. O budoucnost teamu strach nemám, pokud nedojde k nějakým zásadním změnám, může Chrudim hrát o špičku krajské ligy dlouhé roky. Chrudim má také obrovskou výhodou v tom, že má dostatek vlastních a kvalitních odchovanců a není tak závislá na hráčích, které se podaří sehnat odjinud. Na výborné úrovni je i realizační struktura celého teamu, od trenérů až po kustoda.

4. Pokud mě paměť neklame, před sezónou jsme si žádné cíle neurčovali. Samozřejmě vždy platí to, že to chceme dotáhnout co nejvýše. Podařilo se nám vyhrát základní část a od úplného vítězství nás nedělilo zase tak moc. Sezónu tedy hodnotím jako úspěšnou.

Miloš Kalous, obránce

1. Musím uznat, že se jednalo o velice kvalitní sérii, která pro nás bohužel skončila nezdarem. S odstupem času si uvědomujeme, že i druhé místo je skvělé.

2. Podle mě bod zlomu nastal v druhém utkání, v České Třebové, kde i když jsme měli daleko více střel než soupeř, tak jsme prohráli.

3. Myslím si, že až my, mladší hráči, získáme tolik zkušeností jako například Marek Kišš nebo Václav Novák, tak náš tým čeká velice úspěšná budoucnost.

4. Už od letní přípravy, kdy jsme se scházeli v hojném počtu, bylo vidět, že to tým chce někam dotáhnout. To se také povedlo. Celou sezónu jsme podávali velice dobré výkony a myslím, že výsledek je důsledkem našeho snažení. Je jen škoda, že jsme zůstali těsně pod vrcholem. Chtěl bych poděkovat všem svým spoluhráčům, trenérům, fanouškům a vedoucím za povedenou sezónu.

Milan Machač, obránce

1. Jako na čtyři kvalitní zápasy nejlepších týmů v téhle sezóně. Bohužel, shořkým koncem pro nás. Tímto bych chtěl pogratulovat soupeři.

2. Podle mě, byla příčina v koncovce a v předbrankovém prostoru, kde byl soupeř jasně produktivnější. Tolik přesilových her, by nám žádný jiný soupeř nenabídl.

3. Budoucnost vidím velmi objektivně. Dravost a rychlost nás dostala do finále, kde nám oproti soupeři chyběla zkušenost. Věřím, že tohle finále bylo jedno z mnoha.

4.Po dlouhé době jsme se probojovali do finále KHL a nakonec obsadili druhé místo, což je pro náš tým velký úspěch. Věřím, že jsme potěšili naše fanoušky, kteří byli celou sezónu super. Teď si chvilku odpočinout a připravit se na další úspěšnou sezónu.

Muži | Neděle 13.10.2019, 17:00
Moravská Třebová - Chrudim

Muži | Středa 16.10.2019, 18:30
Chrudim - Hlinsko

Junioři | Neděle 13.10.2019
Kralupy n.V. - Chrudim

Junioři | Pátek 18.10.2019
Chrudim - Havlíčkův Brod

Dorost | Sobota 12.10.2019
Dynamo "B" / Chrudim - Chotěboř

Dorost | Sobota 19.10.2019
VS.
Dynamo "B" / Chrudim - Žďár n. S.

Ročník 2005 | Sobota 12.10.2019
Chrudim - Kolín

Ročník 2005 | Sobota 19.10.2019
Mladá Boleslav - Chrudim

Ročník 2006 | Sobota 05.10.2019
Chrudim - Pardubice "B"

Ročník 2006 | Sobota 19.10.2019

Ročník 2007 | Sobota 12.10.2019
Chrudim - Kolín

Ročník 2007 | Sobota 19.10.2019
Mladá Boleslav - Chrudim

Ročník 2008 | Sobota 12.10.2019
Česká Třebová - Chrudim

Ročník 2008 | Sobota 19.10.2019

KURZ BRUSLENÍ
nábor
Mladší žáci přehráli Českou Třebovou

Krajští mladší žáci přehráli ve vyrovnané bitvě Českou Třebovou.

První derby sezóny je tady!!!

Už zítra přivítáme hlinecké Horses. Soupeř v posledním kole získal skalp úřadujícího mistra z České a v Chrudimi bude chtít potvrdit,...

Smolná prohra starších žáků

Sobotní zápas starších žáků proti Kolínu se proměnil v neúspěšné dobývání soupeřovy branky.

Prohra mladších žáků na domácím ledě s Kolínem

Junioři nestačili na Kralupy nad Vltavou

Dorost porazil Chotěboř

Chrudim smolně padla v Moravské Třebové