Junioři si v posledním utkání roku 2019 vyšlápli na Ústí nad Labem

22.12.2019 | Zdeněk Formánek ml.

Do posledního utkání kalendářního roku 2019 nastupovali svěřenci trenérů Brázdy a Fibigera s nepříznivou bilancí sedmi porážek v řadě. Na chrudimský zimní stadion přijel soupeř až z dalekého Ústí nad Labem, který se nachází na průběžném druhém místě tabulky REDSTONE Extraligy juniorů.

Pátek 20.12.2019

HC Chrudim - HC Slovan Ústí nad Labem

4:3 pp

(2:0, 0:3, 1:0- 1:0)

Domácí mladíci se však svého soupeře nezalekli a brzy vedli, když se hned ve 2. minutě prosadil Lukáš Hebek. Chrudimské vedení poté navýšil ve 20. minutě šikovnou tečí Nicolas Langr. Ve druhé třetině dominovali hosté, kteří vstřelili hned tři branky a otočili stav utkání na 2:3. Chrudimští junioři se hnali ve třetí třetině za vyrovnáním. Toho se dočkali, když přesnou ranou zápěstím skóroval obránce Martin Kubíček. Domácí mladíci si ještě v závěru vytvořili tlak před soupeřovou brankou. Hosté však dokázali náporu domácích odolat a tak se šlo do prodloužení. Ve kterém měl nejdříve obrovskou šanci ústecký kapitán Harkabus. Ten si však na výborného Matouška nepřišel. V 63. minutě utkání tečoval Ondřej Šťastný střelu od obránce Dubovčiho a získal pro Chrudim důležitý bod navíc za výhru 4:3 po prodloužení.

Góly a asistence: 2. Hebek (Dubovčí), 20. Langr (Formánek), 55. Kubíček (Pavlík), 63. Šťastný (Dubovčí) – 29. Harkabus (Štěpánek, Čermák), 32. Harkabus (Gottfried), 37. Gottfried (Brandner, Šindelář)

Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci. 53