HC ChrudimIHC Písek

0:9 ((0:2, 0:1, 0:6))
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Junioři schytali na domácím ledě debakl

Chrudimští junioři doposud v REDSTONE Extralize neprohráli o více než 4 góly. Den kdy svěřenci trenéra Brázdy poprvé padli větším rozdílem ve skóre nastal tento pátek v domácím utkání proti IHC Písek.

V první třetině domácí, již tradičně, zbrzdila zbytečná vyloučení v útočném pásmu. Celkem 3 přesilové hry měl soupeř k dispozici, z nichž jednu využil. Navíc písečtí junioři přidali ještě jednu branku a tak se mohli po první třetině radovat z vedení 2:0. Druhá třetině nabídla vyrovnaný hokej. Šance na obouch stranách skvěle likvidovali brankáři. Hosté navýšili své vedení o jednu branku. Z gólů se také radovali domácí hráči, avšak hlavní rozhodčí po konzultaci s brankovým gól neuznal. Do třetí třetiny, která začínala za stavu 3:0 pro Písek, chtěli chrudimští vstoupit aktivně. To se však nepovedlo a hosté skórovali už v 1. minutě závěrečné třetiny. Za stavu 4:0 se ještě chrudimští snažili bojovat a zavřeli svého soupeře v jeho obraném pásmu. Z minutového tlaku však gól nepadl a hosté po úspěšném ubranění okamžitě skórovali. Domácí to od té doby složilo na kolena a na ledě byl už jen jeden tým, který postupně navyšoval skóre až na konečných 0:9. Chrudimští v zápase ani jednou neskórovali a v ofenzivě se velmi trápí. Týmu chybí především Daniel Hledík, který momentálně nastupuje v turnaji o pohár DHL za Dynamo. Taková porážka potká v sezóně víc týmů a je potřeba se z ní oklepal a hrát dál. Před hráči je ještě hodně zápasů a je stále o co hrát. Ve vyrovnané tabulce ztráta na ostatní týmy činí jen pár bodů.

Vyloučení: 6:3