HC ChrudimBK Havlíčkův Brod

5:1 ((1:0, 2:0, 2:1))
Zdeněk Formánek ml. |

Junioři na Brod umí, porazili ho už podruhé v sezóně

O tom, že je REDSTONE Extraliga juniorů vyrovná soutěže už není po pátečním utkání chrudimských juniorů žádný pochyb. Domácí hráči s Orlicí na hrudi se střetli s týmem BK Havlíčkův Brod.

Jednalo se o souboj posledního týmu proti prvnímu týmu tabulky. Od úvodní třetiny však mezi mužstvy nebyl vidět žádný velký rozdíl. Ba naopak, aktivnějším týmem byli domácí, kteří nastoupil k utkání ve zbrusu nových dresech. Šance si v první třetině vypracovali oba celky. Jediným úspěšným střelcem byl však Daniel Hledík, který střelou zápěstím překonal hostujícího brankáře poprvé v zápase. Do druhé třetiny si domácí hráči přeneseli početní výhodu, kterou využili. Formánek si vzal kotouč v obraném pásmu, projel celé hřístě a přesnou střelou pod horní tyč překonal Nedvěda podruhé v zápase. Na straně domácích bylo o pár minut později ještě veseleji. Prosadil se Hebek, člen výborně hrající 3 formace v tomto utkání. Vedení 3:0 si chrudimští přenesli do závěrečné třetiny. V té nejdříve hosté po šťastné teči využili přesilovou hru. Domácí si však vzali své třibrankové vedení hned zpět. Přesilovou hru využil Heligr. Své vedení si chrudimští junioři už pohlídali. Radost jim ještě zvětšil Odehnal, který 1 sekundu před koncem utkání stanovil konečný stav utkání na 5:1. Jistotou pro chrudimské juniory byl Filip Matoušek, který z 27 střel soupeře pustil za svá záda jedinou.

Góly a asistence: Hledík (Heligr), Formánek (Odehnal), Hebek (Felcman), Heligr (Hledík), Odehnal (Obr, Formánek)
Vyloučení: 8:6