BK Mladá Boleslav

2:3 ((0:1, 2:0, 0:2))
Jiří Krejčík | | Ročník 2007

Výborný výkon mladších žáků v utkání s Mladou Boleslaví

Napilno měli v tomto týdnu mladší žáci v Žákovské lize. Ve středu zajížděli k odloženému zápasu do Jihlavy, kde sice prohráli 9:1, ale konečný výsledek je až příliš krutý a neodpovídá dění na hrací ploše.

Branky a asistence:
Kocourek (Vítek), Vašek

Sestava HC Chrudim:
Martínek, Kropáček – Krbec, Vítek, Bahenský, Kment, Matějka, Krejčík –  Dvořák, Kopecký, Kratochvil, Kocourek, Vokolek, , Stodola, Vašek, Prostřední, Kábele

Jako celou sezonu je největší problém proměňování vyložených brankových příležitostí, které nedáme a soupeř s rychlých protiútoků tvrdě trestá. V sobotu kluci nastoupili na domácím ledě k poslednímu zápasu letošního ročníku Žákovské ligy proti Mladé Boleslavi. Nejlepší výkon sezony si schovali až na poslední utkání, kde proti dobrému soupeři sahali po dalším bodovém zisku. Herně nejlepší výkon podali ve druhé třetině utkání, kde svého soupeře jasně přehráli a třetinu vyhráli 2-0. Soupeř  na začátku třetí třetiny v přesilové hře vyrovnal  a v závěru utkání čtyři minuty před koncem se  pro domácí nešťastnou tečí puku ujal vedení. Kluci ale nesložili zbraně a ještě si vytvořili dvě možnosti, ze kterých ale neskórovali. Závěrem lze říci, že v utkání zvítězil ne lepší, ale šťastnější soupeř.  Výkon kluků ocenil po závěrečném hvizdu i svazový regionální trenér ČSLH Martin Nečas st., který uvedl, že viděl velmi dobrý a kvalitní zápas. Zklamání z prohry klukům trochu pomohla zmírnit do kabiny přinesená pizza jako odměna za první vítězství v Žákovské lize v utkání s Kolínem.