Junioři porazili Ústí nad Labem o pět branek

26.01.2020 | Zdeněk Formánek ml., foto: Helena Smetanová

Chrudimské juniory čekal v rámci pátečního utkání REDSTONE Extraligy juniorů souboj ve vzdáleném Ústí nad Labem. Domácí tým nastoupil k zápasu bez několika hráčů základní sestavy a soupisku musel doplnit o několik hráčů z dorostu.

Pátek 24.01.2020

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Chrudim

I přesto se ústečtí junioři mohli radovat ve 12. minutě z jednobrankového vedení. Poté však přebrali otěže zápasu hosté a diktovali tempo hry. Ještě do konce první třetiny po pohledné přesilovkové akci srovnal chrudimský Pavlík na 1:1. Na něhož hned o minutu později navázal Hykl, který tak vstřelil rozhodující gól zápasu. Chrudimští hokejisté poté v každé dvacetiminutovce vstřelili po dvou gólech. Cenný zásah do soupeřovi branky zapsal také obránce David Matušek pro kterého bylo toto utkání za chrudimskou juniorku vůbec první. Bodově se na výhře 6:1 nejvíce podílel Milan Hykl, který si připsal tři kanadské body za dva góly a asistenci. Jistotou v brankovišti byl opět Filip Matoušek, který si kromě skvělé procentuální úspěšnosti 95% připsal také jeden kanadský bod za druhou asistenci.

Góly a asistence: 12. Šindelář (Harkabus) – 18. Pavlík (Langr, Dubovčí), 19. Hykl (Votava), 21. Langr (Formánek, Pejzl), 32. Matušek (Hykl), 55. Půlpán (Hybeš), 56. Hykl (Cimburek, Odehnal).

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Střely: 20:31

Rozhodčí: Folk – Goltsch, Kába