Tomáš Straka | | A-tým

Trenér Jiří Polák: "Celý mančaft pracoval na sto procent"

Kouč chrudimských hokejistů Jiří Polák hodnotí semifinálovou sérii s Chotěboří:

"V semifinálové sérii jsme narazili na velice dobře připraveného a houževnatého soupeře, který díky výborným výkonům ve čtvrtfinále měl hodně sebevědomí a byl nastaven v perfektním módu play-off. To se také plně projevilo zejména v prvním utkání celé série. Já musím pochválit celý tým, že dokázal stejně poctivou hrou postupně elán soupeře přibrzdit a otočit celou sérii v náš prospěch. Ve všech utkáních hráči dokázali udržet laťku nasazení a bojovnosti na nejvyšší úrovni. Celý mančaft pracoval na sto procent a snažil se dodržovat věci, které jsme si k jednotlivým činnostem řekli. Největší odměnou za předvedené výkony je pro kluky postup do finále, na které se už těšíme stejně jako na naše skvělé fanoušky, kteří byli opět naším šestým hráčem v poli.

I když se tomu celou sezonu bráním, tak ač nerad ale musím se vyjádřit k jedné věci. Už druhou sezonu si dost těžce zvykám na to, že v dnešní době člověk schovaný za počítač může slovně napadnout druhého člověka a nic se s tím nedá dělat. Je ale velmi smutné, když k těmto invektivám a často i vulgárním oslovením dochází ze strany oficiálních představitelů klubů, na oficiálních stránkách těchto klubů a v oficiálním hodnocení jednotlivých utkání. Nechci se vydávat touto cestou a naopak bych chtěl vyzvednout výkony všech hráčů HC Chotěboř, kteří stejně jako naši hráči přispěli k tomu, že tahle série byla opravdu skvělá a diváci na obou stranách si ji určitě užili. Výkony mladých obránců Laciny a Suchého, útočníků Dvořáka a Činčily a hlavně úžasný výkon brankáře Peška byly ozdobou celé série. O to více mne mrzí nepochopitelné gesto realizačního týmu soupeře, který po závěrečném hvizdu nedokázal podat ruku jednomu z našich hráčů. A podle mne je to zcela zbytečná kaňka za touto skvělou sérií semifinálových zápasů."