Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A-tým nastoupí do nové sezóny s rozsáhlými změnami kádru

29.08.2022 | Redakce

Po několik sezón se dařilo držet kostru týmu bez velkých změn. Hokejový klub Chrudim patřil mezi týmy, které po konci hokejové sezóny téměř neměnil kádr. Do nového ročníku však nastoupí zcela obměněný tým. 

Chrudimské barvy již nebudou hájit gólman Ament, obránci Kalous, Machač, Novotný a útočníci Haltuch, Karásek, Kišš, bratři Polák Jan a Polák Ondřej, Štěpánek, Pavlík. V případě Haltucha, Kalouse a Ondřeje Poláka se jedná o konec hokejové kariéry z důvodu pracovní vytíženosti. Druhým případem je odchod hráčů na jejich vlastní žádost do jiných konkurenčních týmů v rámci kraje. Klub HC Chrudim tak během jednoho léta přišel o téměř všechny hráče silného chrudimského ročníku 1995-1997. Pro setrvaní v týmu se, ale rozhodl například obránce Václav Pilař nebo brankářská jednička z posledních let Dominik Cvrček. ,,Konec hokejové kariéry z pracovních důvodů je pro nás zcela pochopitelnou věcí. Rozumíme tomu, že se časová náročnost různých povolání nedovolí řadě kluků zvládat v týdnu jezdit na 2 až 3 tréninky a 2 náročná utkání“ okomentoval celou situaci místopředseda klubu Zdeněk Formánek. 

O něco více je bolestivější odchod hráčů do konkurenčních klubů. Kromě Ondřeje Karáska, jenž přišel do chrudimských mládežnických kategorií až v pozdějším věku, se ve všech případech jedná o chrudimské odchovance a jelikož nejsou hráči vázáni žádnými smlouvami, tak jim v odchodu prakticky nemůže nikdo zabránit. 

HC Chrudim chce nadále jít cestou, kdy budou za A-tým nastupovat především odchovanci klubu nebo hráči, kteří prošli mládežnickým kategoriemi HC Chrudim, popř. mají ke klubu a našemu městu kladný vztah. Místo nesmyslně vysokých finančních odměn na úrovni krajské ligy bude HC Chrudim věnovat pozornost zejména mládeži, tréninkovému vybavení a zlepšování zázemí zimního stadionu. Do nadcházející sezóny náš klub obsadí opět všechny mládežnické kategorie. Nebudou chybět ani žákovské ligy, nově vzniklá soutěž 9. tříd, liga dorostu a liga juniorů. To všechno jsou soutěže prakticky na republikové úrovni. V těchto soutěžích žádný z našich soupeřů z Pardubického kraje nemá ani jeden tým kromě soutěže 9. tříd, ve které pár týmů v kraji spojilo síly mezi sebou. Z kvalitnější ligové soutěže je pak pro hráče jednodušší přechod do A-týmu než z regionálních lig. 

Řadu odchodů okomentoval i člen vedení Tomáš Langr: ,,Odchody tak kvalitních hráčů jsou pro nás citelnou ztrátou. O řadě z nich jsme věděli již několik dnů po konci minulé sezóny. Problém nastal u několika hráčů, kteří změnili dané slovo hrát v letošní sezóně za HC Chrudim. Po absolvování letní přípravy pod vedením Martina Gondeka se v průběhu léta rozhodli odejít. Bohužel někteří nám ani nebyli schopni o odchodu říci a dozvěděli jsme se to až od druhé strany.“ Velkou mezeru v soupisce by měli zaplnit především úspěšní chrudimští junioři. Někteří z nich se již prosazovali v minulé sezóně, vzpomeňme si například na hattrick Milana Hykla ze čtvrtého semifinálového utkání proti Chocni. ,,Jsme rádi, že v týmu zůstali zkušení hráči, jako jsou Novák, Dobiáš nebo Plch, kteří ukážou cestu mladým hráčům a věříme, že nám pomohou znovu vychovat nové hvězdy krajské ligy. Ve hře je pár zajímavých jmen, věříme že náš team bude opět kvalitní. Brzy je fanouškům představíme jako posily týmu,“ uzavírá celý rozhovor Tomáš Langr. 

 
Utkání

Muži | Středa 05.10.2022, 18:30
4. kolo
Česká Třebová - Chrudim
 
Muži | Neděle 09.10.2022, 18:00
5. kolo
VS.
Chrudim - Choceň
 
Junioři | Neděle 02.10.2022, 16:00
7. kolo
6:0
Salzburg - Chrudim
 
Junioři | Pátek 07.10.2022, 18:00
8. kolo
VS.
Přerov - Chrudim
 
Dorost | Neděle 02.10.2022, 12:45
6. kolo
7:3
HC Chrudim - PZ Kladno
 
Dorost | Pátek 07.10.2022, 16:55
7. kolo
VS.
Břeclav - HC Chrudim
 
Ročník 2008 | Sobota 01.10.2022, 18:00
5. kolo
Chrudim - Litomyšl
 
Ročník 2008 | Sobota 08.10.2022, 11:30
7. kolo
VS.
Polička - Chrudim
 
Ročník 2009 | Neděle 02.10.2022, 09:00
6. kolo
2:8
Chrudim - Havlíčkův Brod
 
Ročník 2009 | Sobota 08.10.2022, 15:15
7. kolo
VS.
Žďár n. S. - Chrudim
 
Odkazy
KURZ BRUSLENÍ
nábor
Partneři

HLAVNÍ PARTNER

Město Chrudim

Děkujeme městu Chrudim za podporu zejména mládežnického sportu

PARTNEŘI

Auto HybešAuto Hybeš

Hejduk Sport

VS Chrudim


Frischbeton

Strojírny Hedvikov
Hejduk Sport


Hejduk Sportonlajny.com 


Aktuální články
Kohouti ukázali svou kvalitu v útoku a Chrudimi nastříleli hned 14 branek

Kdyby někdo před utkáním řekl, že chrudimští hokejisté vstřelí České Třebové na jejím domácím ledě pět branek, tak by se...

 
Chrudim porazila v derby Hlinsko a zůstává po třech kolech stále neporažena!

V nedělní podvečer se na zimním stadionu v Chrudimi odehrál pikantní souboj mezi HC Chrudim a HC Hlinsko. V sestavě soupeře...

 
Chrudim ve třetí třetině zabrala a z Poličky veze plný počet bodů

Druhé kolo Východočeské ligy zavedlo chrudimské hokejisty na led zimního stadionu v Poličce, kde jsme se utkali s místním celkem. Do brány...

 
Z úvodního utkání proti Slovanu berem 2 body za výhru po nájezdech
 
Tahle parta nemá dost! Po Kladnu junioři porazili další bývalý extraligový tým.
 
A-tým posílí zkušený obránce Hejduk a v útoku se přeci jenom objeví mladík Pavlík
 
A-tým v posledním přípravném utkání porazil "Opočno"
 
Odvetné přípravné utkání na ledě Jaroměře vyznělo lépe pro domácí
 
První domácí výhra omlazeného A týmu
 
Prohra v prvním přátelském utkání sezóny
 
 
RSS