Zdenda Formánek |

Trenérský tým naší mládeže vítá nové i staronové posily

Po odehrané sezóně 2021/22 doznává složení trenérského týmu mládežnických kategorií výrazných změn. Po několika letech spolupráce se po vzájemné dohodě rozloučil s klubem zkušený trenér Jiří Kmošek a to se společně se svým synem Jakubem, který u nás působil v roli skills trenéra. Oba odvedli pro klub HC Chrudim velký kus práce, když jejich rukama prošla celá řada mladých hokejistů. Za vedení HC Chrudim bychom jim chtěli touto cestou poděkovat a popřát mnoho zdaru jak v trénování, tak v osobním životě.

Novým šéftrenérem mládeže bude bývalý reprezentační obránce Petr Čáslava, který vedl již minulou sezónu úspěšný tým juniorů. Čáslava bude zároveň hlavním trenérem u kategorie krajských mladších žáků (ročník 2012). Ligové mladší žáky budou mít na starosti nové tváře trenérského týmu, a to bratři Martin a Jiří Šejbovi. Synové autora hattricku z finále Mistrovství světa v roce 1985 proti Kanadě a pardubické legendy Jiřího Šejby mají s trénováním mládeže letité zkušenosti. Starší Jiří dříve působil jako trenér například v hokejové akademii Jaromíra Pytlíka v Telči nebo u extraligového dorostu ve Žďáru nad Sázavou, mladší Martin spojil svou trenérskou kariéru především s akademií Dynama Pardubice a v minulé sezóně vedl univerzitní hokejový tým Riders Pardubice v ULLH. Martin Šejba bude jako hlavní trenér působit také u krajských starších žáků, tato kategorie bude v nové sezóně primárně určena pro hráče ročníku 2010. Ligové starší žáky bude vést do další sezóny zase Jiří Šejba. Novinkou pro nadcházející ročník bude samostatná soutěž 9. tříd (tj. ročník 2008), u nichž bude trenérem opět Jiří Šejba. První staronová posila bude k vidění na střídačce dorostu, které bude šéfovat Zdeněk Pavlík, jenž v posledních sezónách působil jako trenér dorostu ve Skutči. S dorostenci bude Pavlíkovi pomáhat také Jiří Šejba. Nejstarší mládežnickou kategorii bude v juniorské lize vést bývalý chrudimský hokejista Marek Dvořák. Ten působil několik sezón v akademii pardubického Dynama. Během poslední sezóny sbíral cenné zkušenosti v DHL extralize juniorů a jako asistent Jiřího Malinského dovedl juniory Pardubic do čtvrtfinále play-off.