IHC PísekHC Chrudim

4:2 ((1:2, 3:0, 0:0))
Zdeněk Formánek ml. | | Junioři

Junioři v oslabené sestavě těsně padli na ledě Písku

V rámci nedělního kola REDSTONE Extraligy juniorů zajížděli chrudimští mladíci na led do vzdáleného Písku. Trenérovi Brázdovi chybělo v utkání  hned 7 hráčů základní sestavy!

Mezi nimi i nejproduktivnější hráč týmu Daniel Hledík. K zápasu tedy nastoupilo čtrnáct hráčů do pole, kteří rozhodně nechtěli soupeři darovat nic zadarmo. V první třetině plnili trenérovi pokyny a díky dobré hře v obraném i útočném pásmu se chrudimští mohli radovat z vedení 2:1. O obě trefy se postarala první útočná formace v čele s dvougólovým střelcem Nicolasem Langrem. Hosté drželi své nadějné vedení až do poloviny utkání. Ve 29. minutě nejdříve domácí srovnali a poté dokonce ve vlastním oslabení strhli vedení na svou stranu. Za stavu 3:2 poslal hlavní rozhodčí do kabiny chrudimského Dennise Hrdličku a zároveň ve stejném čase udělil trest hostujícímu Prýlovi. Svěřenci trenéra Brázdy se tak museli bránit ve třech proti pěti. Domácí hráči tuto příležitost využili a po čtyřiceti minutách hry vedli 4:2. V závěrečné třetině měli hosté díky faulům domácích hned několik početních výhod. Hra 5 na 4 však byla pro chrudimské hráče dnes zakletá. Písečtí všechna oslabení zvládli bez větších problému a stejně tak si uhájili své dvoubrankové vedení. Poslední utkání v roce 2019 odehrají chrudimští junioři na domácím ledě v pátek od 18:30 hodin proti silnému Ústí nad Labem. Přijďte naše hráče podpoři v boji o přerušení nepříjemné série proher.

Góly a asistence: 7. Hrakholski (Tampier, Šafář), 30. Krýner (Karbulka), 33. Fríd (Karbulka, Patřík), 39. Egert (Karbulka) – 13. Langr (Pejzl, Hykl), 19. Langr (Formánek, Hybeš)
Vylučení: 8:8 + Hrdlička (CHR) 5+OK za napadení