středa 15.01.2020, 18:30

HC ChrudimHC Hlinsko

6:3 (2:1 3:1 1:1)

Body z derby zůstaly zaslouženě doma!

Chrudimští hokejisté zvládli třetí derby sezóny na výbornou a byť v utkání na krátkou chvíli ztratili dvoubrankové vedení, byli přeci jen o chlup lepším týmem a po zásluze získali plný počet bodů za vítězství 6:3.

Branky a asistence: 1. Pilař (Štěpánek), 8. Štěpánek (Koreček, Jan Polák), 30. Karásek (Polák Ondřej), 31. Plch (Dobiáš), 34. Kišš (Jan Polák), 57. Dobiáš (Cvrček David) - 9. Sobotka (Dítě), 26. Homola (Hudec, Dítě), 59. Lenoch

Rozhodčí:  Kolář D. - Kolář P., Zemánek
Vyloučení: 4:6 + Klement (CR) a Homola (HLI) 10 min OT
Využití: 1:0
Střely: 30:22
Diváků: 331

Sestava: Cvrček Dominik – Dubovči, Machač, Urban, Klement, Pilař, Budínský, Hejl – Kišš, O. Polák, Karásek, Koreček, Novák, Cvrček David, Štěpánek, Novotný, Jan Polák, Formánek, Dobiáš, Haltuch, Plch

Vstup do zápasu měli domácí hokejisté náramný. Už po necelé minutě dorazil do branky Štěpánkovu střelu Pilař a Chrudim vedla. Hlinsko mělo možnost srovnat v sedmé minutě, ale přečíslení tří proti jednomu zlikvidoval Cvrček. Ke slovu se tak hned vzápětí přihlásili opět Chrudimští a Štěpánek do odkryté hlinecké klece přidal druhou branku. Hlinsko však za další minutu přece jen snížilo, když Sobotka využil zakrytého Cvrčkova výhledu a od modré trefil přesně. Chrudim byla až do konce první třetiny nebezpečnějším týmem, ale přidat třetí gól nedokázala, byť na to měla šancí více než dost.

Po šesti minutách druhé třetiny tak přišel trest a po nenápadné akci Horses bylo srovnáno. Chrudim naštěstí zabrala a přesně v polovině utkání uzamkla Hlinecké v obranném pásmu. Výsledkem byl tlak, který dokázal přetavit ve vedoucí gól Karásek a chvíli po něm přidal čtvrtý zásah Plch. Když ve 34. minutě v přesilové hře tvrdou ránou propálil hostujícího Saifra popáté Kišš, bylo o vítězi rozhodnuto.

Ve třetí třetině, která příliš hokejové krásy nepobrala, viděly sice tři stovky diváků ještě dvě branky, ale až v jejím samotném závěru. Tři minuty před koncem nejdříve Dobiáš dorazil Cvrčkovu ránu a minutu před sirénou ještě Lenoch využil laxní rozehrávku domácích ke kosmetické úpravě skóre. Chrudim tak souboj o přední pozice zvládla a vrátila se na druhé místo tabulky.