V prvním přípravném utkání podlehli junioři Havlíčkovu Brodu

18.08.2019 | Zdeněk Formánek ml.

První přípravné utkání sehráli chrudimští junioři proti týmu BK Havlíčkův Brod. Tedy proti soupeři, který se v předešlých letech pravidelně účastnil nejvyšší juniorské ligy. Kvalita soupeře byla znát.

Přípravné utkání | Neděle 18.08.2019

HC Chrudim - BK Havlíčkův Brod

(0:2, 0:3, 0:0

Tresty: 10:6
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Rozhodčí: Pošvář, Budinský
Diváci: 42
Sestava: Matoušek (od 30. minuty Dosoudil)- Votava, Pejzl, Hrdlička, Obr, Pirner, Prýl- Hykl, Formánek (A), Langr (A)- Cimburek, Kmoníček (C), Hebek- Nalli, Felcman, Pavlata- Topolský, Svoboda

Komentář

Hráči bruslařského klubu byli v první a druhé třetině lepším týmem. A tak po čtyřiceti minutách hry svítil na tabuli stav 0:5 pro hosty. Dvě branky vystřelil soupeř v početní výhodě, zatímco chrudimské přesilovky zůstali nevyužity. Největší šanci domácích měl na hokejce Milan Hykl, který však brankáře hostů střelou z mezikruží nepřekonal. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili s cílem, vyhrát ji. To se nám i přes řadu dobrých příležitostí nepovedlo. Hra však byla vyrovnaná a ukázalo se, že se soupeřem můžeme v sezóně hrát vyrovnaná utkání. Hlavní trenér chrudimské juniorky Radomír Brázda totiž v dnešním utkání vyzkoušel řadu hráčů i ze širšího kádru, zatímco soupeř nastoupil v plné sestavě.