středa 27.11.2019, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

3:2 sn (0:0 2:1 0:1)

Vítězná šňůra skončila v Litomyšli - Chrudim přesto bodovala

Litomyšl je v letošní sezóně tým dvou tváří. Na led soupeřů si jezdí pro celkem slušné gólové příděly (naposledy 3:11 v České Třebové), ale na domácím stadionu poráží jednoho soupeře za druhým! Jiskra proti Chrudimi udržela neporazitelnost i tentokrát, byť s velkou porcí štěstí.

Branky a asistence: 22. Drobný (Voženílek, Antonov), 38. Dvořák (Šíp), vítězný nájezd Křesťan - 40. Machač (Novák, Cvrček David), 57. Plch (Urban)

Vyloučení: 5:9
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý - Zemánek, Sedlák

Střely na branku: 30:45

Diváci: 202

Sestava Litomyšl: Horáček – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Bláha, Švec – Barkóci, Křesťan, Dvořák, Jakubec, Ostřanský,Voženílek, Drobný, Šíp, Hejtmánek, Antonov

Sestava Chrudim: Cvrček Dominik – Urban, Kalous, Pilař, Klement, Machač - Novák, Cvrček David,Polák Jiří, Kišš, Karásek, Polák O., Dobiáš, Polák Jan,Novotný, Plch, Koreček, Felcman

Takovou kvalitu jako poslední dvě utkání chrudimských hokejistů zápas na litomyšlském ledě nenabídl a zvláště první třetina, která se sice odehrála ve vysokém tempu, diváky příliš bavit nemohla.

To v té druhé už si diváci přišli na své a po neproměněné šanci hostů se z protiútoku jako první radovali domácí. Chrudim mohla srovnat záhy, ale Karásek před odkrytou klecí minul. Hosté zabrali a vynutili si tlak, jenže namísto vyrovnání přišla série trestů a pak dlouhé minuty v oslabení. Chrudimští se dokázali s vypětím všech sil ubránit, ale už v plném počtu vyrobil za brankou hrubku Machač a domácí nabídnutou šanci využili k navýšení. Chybující obránce však vzápětí své zaváhání odčinil tím nejlepším způsobem. V oslabení si najel mezi kruhy a Novákovu přihrávku využil ke snížení.

To hostující hráče zdravě nakoplo a do třetí třetiny jakoby nastoupil pouze jeden tým. Chrudim tuto část vyhrála na střely 21:5! a na domácího Horáčka se valil jeden útok za druhým. Tlak byl místy enormní, ale přetavit jej ve vyrovnání se dlouho nedařilo. V jasně gólových pozicích se postupně vystřídali Kišš, Koreček, Novák a Štěpánek, ale neproměnili. Spravedlnost byla vyslyšena až 57. minutě, kdy Urban tvrdě vypálil a dobře postavený Plch přesně tečoval. Ještě v základní hrací době mohl rozhodnout Kišš, ale neuspěl.

V prodloužení měl druhý bod na hokejce Machač, jenže trefil pouze tyč. Když pak Cvrček vychytal únik dvou hráčů soupeře a na druhé straně v rozhodující chvíli sjel Novákovi puk z hokejky, přišla řada na nájezdy. Ty se ani jedné straně příliš nevyvedly a spíše než senzační zákroky gólmanů bylo na vině, že je rozhodla až jedenáctá série, špatné provedení jednotlivých exekutorů. Z 22! pokusů se nakonec našel jediný úspěšný střelec - Křesťan, který domácím trefou pod víko vystřelil bod navíc.