neděle 29.09.2019, 17:00

HC ChrudimHC Choceň

5:3 (4:1 0:1 1:1)

Nové dresy přinesly štěstí - Chrudim bere na úvod všechny body!

Chrudimští nastoupili do utkání po šesti porážkách v přípravě v řadě s jediným cílem - přerušit černou sérii a na úvod sezóny získat plný počet bodů. V jedenácté minutě se sice z vedení radovala notně posílená Choceň, ale radost Spartaku trvala pouze tři minuty. V přesilové hře totiž napřáhl bez přípravy Klement a ránou od modré vyrovnal. Za další minutu už Chrudimští vedli. Plch se trefil v přesilové hře. Ještě do přestávky zahrávali domácí další početní výhody a opět s gólovým efektem! Kalous a podruhé Plch poslali svůj tým do trháku 4:1. Choceň se do zápasu dostala před polovinou druhé třetiny, když využila rovněž jednu z mnoha svých přesilových her. Další branky se slušná návštěva dočkala až ve 45. minutě, když Prachař snížil na rozdíl jediného gólu. Chrudim byla pod tlakem, ale především díky parádním zákrokům Amenta držela těsné vedení. V 53. minutě pak přišlo uklidnění z hokejky rychlíka Karáska, který pláchl všem hráčům Spartaku a popáté překonal Koutského. Závěr zápasu, ve kterém rozhodčí Kolář rozdal sedmadvacet trestů, si už chrudimští hokejisté pohlídali a mohli se radovat z premiérového bodového zisku.

Branky a asistence: 13. Klement (Novák, Kišš), 14. Plch (Novák), 19. Kalous (Burkoň, Karásek), 20. Plch (Kišš, Novák), 53. Karásek (Haltuch) - 10. Knytl (Štefka, Novák), 27. Černý (Krejza, Pilař L.), 45. Prachař (Pilař L.)

Vyloučení: 15:10 + Kalous - Krejza 10 minut OT

Rozhodčí: Kolář - Schaffer, Plch