HC ChrudimHC Litomyšl

9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
Text: Pavel Sedlák Foto: Ladislav Jiroušek | | Ročník 2008

Přesvědčivá výhra nad Litomyšlí

V sobotu dopoledne jsme uvítali na našem ledě soupeře z Litomyšle. Po počátečním tápaní se kluci rozstříleli a vybojovali vysoké vítězství 9:1.

K třináctému mistrovskému zápasu jsme nastoupili na domácím ledě proti Litomyšli, která figuruje v dolní části tabulky. Zápas ze začátku ale rozhodně nebyl jednoznačnou záležitostí. Do utkání lépe vstoupili hosté, když ve třetí minutě vstřelili úvodní branku zápasu. Domácím se podařilo vyrovnat až v deváté minutě. V závěru první třetiny jsme se konečně ujali vedení.  Po první třetině tak svítilo na tabuli skóre 2:1. Ve druhé části zápasu už byl náš herní projev lepší, což jsme potvrdili i čtyřmi brankami do sítě soupeře. V poslední třetině jsme ještě tři branky přidali. Skóre mohlo být ještě vyšší nebýt spousty neproměněných šancí. Za zmínku stojí hattrick Jirky Řehořka.

Sestava: Pavlík, Vašků - Chalupník, Pavliš, Řivnáč, Dvořák Štěpán, Dvořák Josef, Poláček, Urválek, Řehořek, Hron, Vašíčková, Popílek, Hrouda, Kratochvíl, Šmatera, Velinský

Góly a asistence: Chalupník (Šmatera), Šmatera (Pavliš), Řehořek, Velinský (Šmatera), Hron (Řehořek), Chalupník (Šmatera, Pavliš), Hron (Řehořek), Řehořek, Řehořek

Vyloučení: 5:2