HC ChrudimTJ Loko Česká Třebová

5:5 (1:2 2:2 2:1)
Pavel Sedlák | | Ročník 2008

Vybojovaná remíza osmiček

V sobotu dopoledne jsme uvítali na našem ledě soupeře z České Třebové. Zápas byl napínavý až do konce, většinu času jsme prohrávali, ale nakonec se nám podařilo urvat remízu 5:5.

K dvanáctému mistrovskému zápasu jsme nastoupili na domácím ledě proti České Třebové. Oba soupeři figurují v horní části tabulky, takže se dal očekávat napínavý souboj a také se to potvrdilo. Začátek zápasu patřil hostům. Třebová lépe kombinovala, Chrudim nedokázala pokrýt prostor před vlastní brankou a tak hosté přetavili převahu ve dva góly. Závěr první třetiny byl z naší strany lepší, snížili jsme na rozdíl jednoho gólu, 1:2. V páté minutě druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat, ale soupeř šel za minutu opět do vedení. Za dalších pět minut už to bylo vedení o dva góly 2:4. Chrudim ale bojovala, do konce druhé třetiny se podařilo snížit stav na rozdíl jedné branky. Řehořek našel krásným pasem na modré Vaška, který byl nekompromisní. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:4. Poslední část hry pro nás nezačala vůbec dobře. Diváci se ještě nestačili usadit na svých místech a Třebová zvyšovala na 5:3 a vypadalo to, že je rozhodnuto. Domácí ale opět nesložili zbraně. V padesáté druhé minutě jsme snižovali na 4:5. Závěr zápasu byl lehce vyhrocený na ledě i v hledišti. Trestalo se ale na obou stranách. Tři minuty před koncem jel soupeř samostatný nájezd, Pavlík ho ale vychytal. V předposlední minutě jsme se dostali k nájezdu my a Jirka Řehořek zavěsil do levého horního růžku. Bylo vyrovnáno na 5:5 a tento stav zůstal až do konce utkání. Vzhledem k průběhu zápasu byla radost ohromná.

Sestava: Pavlík, Vašků - Vaško, Postupa, Sedlák, Chalupník, Pavliš, Řivnáč, Dvořák Štěpán, Dvořák Josef, Poláček, Urválek, Řehořek, Hron,Vašíčková, Popílek, Hrouda, Kratochvíl

Góly a asistence: Postupa (Kratochvíl, Řehořek), Kratochvíl (Vaško), Vaško (Řehořek), Vaško, Řehořek

Vyloučení: 2:4, SN: 1:1