Výhra v derby s Hlinskem

14.11.2018 | Pavel Sedlák

V sobotu dopoledne jsme uvítali na našem ledě okresního rivala z Hlinska. Zápas byl napínavý až do konce, většinu času jsme vedli jen o gól, ale góly v posledních minutách jsme zpečetili vítězství na 6:3.

Sobota 10.11.2018

HC Chrudim - HC Hlinsko

2:0, 2:2, 2:1

K desátému kolu jsme nastoupili na domácím ledě proti Hlinsku a soupeř to byl věru houževnatý. Skóre domácí otevřeli v páté minutě a do konce první třetiny jsme přidali ještě jeden gól. Ve druhé třetině se hostům podařilo snížit na 2:1, ale na to chrudimští zareagovali navýšením skóre na 4:1. Za zmínku stojí krásná kombinace na čtvrtý gól. Sedlák vybojoval u mantinelu puk, posunul dozadu na levého obránce Urválka, který přihrávkou křížem přes celé pásmo našel před bránou stojícího Vaška, jenž dával do odkryté branky soupeře. Nic ale nebylo rozhodnuto, Hlinsko nesložilo zbraně a na konci druhé třetiny svítilo na tabuli skóre 4:2. O výsledek jsme se začali bát, když soupeř v 47. minutě snížil na 4:3. Kluci znervózněli a soupeř nás chvílemi přehrával. V 58. minutě jsme ale odskočili na rozdíl dvou branek a vítězství definitivně završil Jirka Řehořek střelou do prázdné branky soupeře.

Sestava: Pavlík, Vašků - Vaško, Postupa, Sedlák, Chalupník, Pavliš, Řivnáč, Dvořák Štěpán, Dvořák Josef, Poláček - Urválek, Řehořek, Hron, Vašíčková, Popílek, Hrouda

Góly a asistence: Pavliš, Poláček (Dvořák Josef, Popílek), Dvořák Štěpán, Vaško (Urválek, Sedlák), Hron (Vaško), Řehořek