Osmičky smolně prohrály s Moravskou Třebovou

25.09.2018 | Pavel Sedlák

V sobotu jsme odehráli domácí zápas s Moravskou Třebovou. Většina kluků soupeře byla starší a urostlejší, ale toho jsme se nezalekli a podali výborný výkon. Chybělo více štěstíčka, smolně jsme prohráli 1:2. I tak hráči zaslouží pochvalu.

Sobota 22.09.2018

HC Chrudim - HC Slovan Moravská Třebová

1:0, 0:1, 0:1

Sestava: Martínek - Vaško, Postupa, Šmatera, Kocourek, Sedlák, Chalupník, Pavliš, Dvořák Štěpán, Poláček, Dvořák Josef - Hron, Řivnáč, Vašíčková, Krejčík

Góly a asistence: Chalupník (Sedlák)

V sobotu jsme nastoupili k druhému mistrovskému utkání. Tentokrát se hrálo na domácím ledu. Řady osmiček podpořili tři hráči ročníku 2007. U Moravské Třebové byla situace jiná. Věděli jsme, že celý tým tvoří o rok starší a zkušenější kluci a tak jsme očekávali, že budeme spíše bránit. Průběh zápasu byl ale nakonec jiný. Domácí se soupeře nezalekli a hned od začátku se dostali do několika šancí. Hra se přelévala ze strany na stranu a byla velice vyrovnaná. V sedmé minutě první třetiny se Chrudim ujala vedení. Sedlák nahrával zpoza branky a Chalupník nedal brankaři šanci. Po první třetině jsme tak vedli 1:0. Ačkoliv jsme druhou třetinu prohráli 0:1, byla to třetina nejpovedenější, kdy jsme měli mírně navrch. V poslední třetině se hra opět vyrovnala a bylo jasné, že zápas skončí minimálním rozdílem branek. Bohužel, štěstí se přiklonila na stranu soupeře. Po absolutně nepovedené střele se našemu brankáři puk prokutálel mezi nohama. Náš gólman čekal střelu nahoru, ale třebovskému hráči se svezl puk po čepeli a nešťastně spadl do naši brány. Domácím se přes několik dalších šancí už vyrovnat nepodařilo. Za předvedený výkon a nasazení je ale třeba hráče pochválit.