11. kolo, středa 07.11.2018, 18:30

HC ChrudimHC Choceň

3:4 (0:1 3:1 0:2)

Bídná koncovka body proti Chocni nepřinesla - Spartak rozhodl v oslabení

Do Chrudimi přijel výborně bruslící soupeř povzbuzený vítězstvím nad Litomyšlí a i jeho zásluhou se hrál především v první třetině rychlý hokej s minimem přerušení. Šance se střídaly na obou stranách, ale gólu se diváci dočkali až v 18. minutě, kdy po levé straně ujel Matěj Pilař a poprvé propálil Chalupu. Chrudimští dokázali odpovědět ve 27. minutě, když závaru před Koutským využil Kišš. Za tři minuty už domácí vedli. Novák se podobně jako v minulém utkání v Chotěboři téměř zády k brance svým bekhendovým zakončením nemýlil. Radost z vedení však trvala pouze minutu. Prachařovi stačilo v choceňské přesilovce nastavit pouze hůl na přihrávku Lukáše Pilaře, aby vyrovnal. Sedm vteřin před druhou sirénou však měla početní výhodu i Chrudim a Kišš svojí druhou brankou vrátil domácím vedení. To jim vydrželo do poloviny třetí třetiny, kdy po ukázkové kombinaci skóroval opět Prachař. Nejlepší hráč hostů se dočkal i třetí a rozhodující branky. Necelou minutu před koncem zahrávali Chrudimští přesilovou hru, ve které na modré chyboval Hudec a bývalý hráč tehdy ještě druholigové Chrudimi  svůj sólový únik s přehledem zakončil. Chrudimští hokejisté tak doplatili na neproměňování šancí, které je snad kromě zápasu se Skutčí provází. Přestože svého soupeře přestříleli jednoznačně 46:27, zůstali proti Spartakovcům bez bodu.

Branky a asistence: 27. Kišš (Seidler, Burkoň), 30. Novák (Kišš, Seidler), 40. Kišš (Novák, Dobiáš) - 18. Pilař M. (Černý, Novák), 31. Prachař (Pilař L., Mäki), 50. Prachař (Pilař L., Mäki), 60. Prachař

Rozhodčí: Bernat - Kalina, Říha
Vyloučení: 5:7